Kočičí oči podle Adele. Jak na ně?

Prozradíme vám moderní techniku na ty nejkrásnější oční linky
foto: Sony Music

Výrazné oční linky jsou zpět a jen těžko budeme hledat ikonu, která kočičí oči v současnosti proslavila víc než zpěvačka Adele. Tak obavy stranou a vneste do svého pohledu pořádnou dávku exprese a tajuplnosti.

Twiggy, Audrey Hepburn, Beyoncé, Kim Kardashian, Lily Collins a samozřejmě Adele… Slavné krásky, které bychom bez výrazných linek ani nepoznali. Oční linky se vrací neustále, poslední vlna zájmu se objevila na loňských podzimních přehlídkách a zdá se, že letošní jaro jim bude nakloněno ještě víc. Kočičí oči jsou opět trendy a pokud nepatříte ke zkušeným „linkařkám“, je nejvyšší čas se to naučit. Stačí si zvolit vhodnou barvu i druh tužky, která vám pomůže docílit romantičtější, ležérní nebo kreativní look.

Nejoblíbenějším trendem, který stále zůstává, je styl „cat eyes“ čili kočičí oči. Při této technice má konec oční linky tenký „ocásek“, který se někdy nazývá křídlo. Líčení vám protahuje oči, čímž vypadají větší a zároveň vytváří efekt liftingu celého obličeje. Což je super pomocník na přirozeně mladistvější vzhled. A jak docílíte ten správný efekt? Vytažením oční linky směrem ven a prodloužením i ve vnitřním koutku oka až na spodní víčko.

Kajalové tužky

Zatímco jsme z minulých let byli zvyklé na tekuté či gelové linky podél linie řas, u moderní techniky kočičího oka používejte měkčí tužku. Kajalové tužky mají hedvábnou texturu, která se nejen snadněji aplikuje, ale především rozmazává. Díky tomu pak kouřové líčení vypadá mnohem lépe. Linky namalované s kajalovou tužkou jsou také obvykle výraznější, déle vydrží a navíc vytvoří efekt hustých řas. Linii podél spodních řas vykreslete pomocí kajalové tužky, která má měkký, ale mnohem tenčí hrot. Tenhle look proslavila například britská televizní hvězdička Maya Jama.

Oční linky i stíny YSL, Couture Kajal 3 v 1, Sephora, 930 Kč, Dvouhrotová tužka – Felt and Kohl, Revolution, 119 Kč / foto: Sephora, Pinkpanda

Kouřový efekt

Velmi efektivní metoda, jak dopřát svým očím pozornost. Look širších, protažených linek vytvoříte s použitím černých očních stínů, díky kterým docílíte kouřového efektu. Technika je poněkud náročnější. Tvar linky si nejprve naznačte tužkou a pak postupně plochým štětcem přidávejte stín. Pokud nemáte jistou ruku, vykreslujte linku kratšími tahy, které postupně pospojujte.

Artdeco High Precision Eyeliner v černé barvě, (Douglas, 599 Kč), Clinique High Impact Easy tekuté oční linky v černé barvě (Clinique, 660 Kč) / foto: Douglas, Clinique

Styl Adele

Oční linky s moderní technikou „cat eye“ proslavila už dávno zpěvačka Adele, která prodlužuje linky na obou stranách oka. V tomto případě je ideální použít tenké gelové linky, které vykreslí jemný obrys oka.

Gelové oční linky, Loréal Paris Super Liner 24h Gel Eyeliner 244 Kč, gelové oční linky Sephora, 345 Kč / foto: Bezvavlasy, Sephora

Wow efekt

Pokud toužíte opravdu po wow efektu, v tom případě se vyplatí ještě vytvořit kontrast pro zdůraznění linie kočičích očí, a to pomocí mikro melíru. Světlé oblasti kolem oční linky totiž zajistí dokonalý vzhled. Ten vytvoříte pomocí bílé linky vedené od vnějšího koutku oka pod úhlem 45 stupňů směrem ke spánku a nakonec rozetřené vatovou tyčinkou směrem nahoru. Tento princip funguje i ve vnitřním koutku oka, jak můžete vidět na zpěvačce Anne-Marie.

Tužka na oči Bedroom Black Kohl od Charlotte Tilburry (Nordstrom, 670 Kč), Shadowstick Matte, matná tyčinka očních stínů v „Oxide“ od About-Face (Cultbeauty, 450 Kč) / foto: Nordstrom, Cultbeauty


Můžeme nesouhlasit, můžeme protestovat, ale kouřové linky jsou zpět!

foto: Dior

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související