Můžeme nesouhlasit, můžeme protestovat, ale kouřové linky jsou zpět!

Nesmrtelný trend všech rebelek
foto: Dior

Objevily se téměř na všech přehlídkách poslední doby – od Chanelu přes Dior až po Victorii Beckham či Sandy Liang… Je tedy jasné, že výrazné kouřové linky tu s námi minimálně tuhle sezonu zůstanou. A kdo se nepřidá, stojí opodál…

Obvykle je máme spojené se střední školou a léty nejistého dospívání. Ale přestože tu s námi jsou už celá desetiletí a stále se v téměř pravidelných vlnách vracejí, dává jejich návrat právě teď smysl. Silně orámované oči přitáhnou pohled a vzhledem k tomu, že v době rouškové, jsou často jediným prvkem obličeje, který je vidět, je to víc než jasné. Navíc kouřové linky jsou spojeny už tradičně s prvky rebelství i smutku a toho poslední rok máme všude kolem sebe víc než dost.

Více je méně?

Než se rozhodnete, že půjdete s trendem, musíte vědět pár věcí. Tak zaprvé, žádné tvrdé přesné rámování. Linka musí působit rozmazaně a čím širší je, tím lépe. V kurzu jsou i tenčí, hodně tmavé linky, ty ale musí být těsně u kořínků řas a protažené až do vnitřních koutků. K jejich vykreslení si vybírejte zásadně hodně měkké nebo gelové tužky.

Velmi dobře se pracuje se širokými stínovými tužkami. Opravdu černou linku si mohou dovolit jen dvacítky s hodně tmavými očima. My ostatní bychom měly sáhnout po jemnější tmavě hnědé či šedé. Skvěle působí i líčení tón v tónu s oční duhovkou, tady ale platí, že linka musí být vždy o odstín tmavší než duhovka.

Jinak budete vypadat smutně až uplakaně. A nikdy, opravdu nikdy, nezapomeňte na řasenku. Tu naopak volte co nejtmavší, měla by řasy hezky protáhnout, oddělit i natočit.

Sázka na jistotu

Pokud si v líčení nejste úplně jistá, použijte k orámování oka oční stíny. Lépe se s nimi pracuje a pokud se netrefíte, je snadné je setřít a začít znovu. Počítejte s tím, že na poprvé se vám make-up nemusí podařit. Chce to trochu zvyku a více si s tím pohrát. Vyzkoušet sílu i barvu kouřové linky, dobře se prohlédnout na denním světle, nebo se i vyfotit, kriticky zhodnotit výsledek a klidně začít znovu.

A samozřejmě s výraznýma očima je třeba sladit zbytek líčení, které by mělo být už víceméně nenápadné. Pleť jen sjednoťte lehkým rozjasňujícím make-upem nebo BB krémem, na lícní kosti naneste jemnou stopu tvářenky, a na pusu stačí bezbarvý lesk. Víc opravdu netřeba.

Jaké trendy vedou? Inspirujete se …

A jaké pomocníky vybrat?

Voděodolné zasouvací oční linky, Sephora, 250 Kč
Voděodolná tužka na oči, Yves Rocher, 249 Kč
Khol Eye Liner Long Lasting, Artdeco, 184 Kč
Oční linka, Better Than Sex Eyeliner, Too Faced, Sephora, 620 Kč
Oční stíny v tužce, Power Stay, Avon, 279 Kč

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související