Máloco tak výrazně ovlivní náš vzhled jako obočí. Nezdá se to, ale stačí přidat či ubrat jen milimetr a změna je obrovská. Jaké úpravy jsou teď trendy a které pomocníky si vybrat?
Není to tak dávno, co svět sociálních sítí obletěla zdánlivá novinka, úprava obočí obyčejným mýdlem. Instagram i TikTok přetékaly návody na ten správný kartáček a tipy na nejlepší mýdlo… Přitom vlastně nejde o nic nového, tenhle trik už léta s úspěchem používají vizážisté při focení. Stačí kartáček na řasy nebo i speciální na obočí, malinko navlhčit, krátce jím přejet obyčejné glycerínové mýdlo a poté jím učísnout obočí.
Výhoda je, že se pak na fotkách neleskne, vypadá skvěle a drží tvar, aniž by působilo ‚uplácnutě‘. Klidně to zkuste, uvidíte, jak to funguje. Jen nesmí být mýdla příliš, bylo by vidět. A pokud obočí dokreslujete tužkou, použijte raději speciální gel na obočí, který ji nerozmaže.
Jaký tvar je in?
V průběhu let tu asi už bylo vše. Od tenkých linek až po huňaté… V poslední době se spíše ustálila upravená přirozenost, ale setkat se můžeme i s názorem, že dokonalý tvar je nezbytný. Jenže s tím je právě problém, každý si pod pojmem dokonalý představuje něco jiného. V salonech, kde si můžete nechat různými způsoby obočí doupravit, se nejčastěji razí tzv. zalomená přímka, tedy že první dvě třetiny mají směrovat vzhůru a zbylá třetina dolů. Ta se také výrazně zužuje. Bohužel někdy je tvar příliš hranatý, což není právě moc hezké…
Některá studia si dokonce berou na pomoc speciální nástroj tzv. kompas PhiBrows, který individuálně dle morfologie tváře a zlatého řezu, tedy ideální proporce mezi vzdálenostmi jednotlivých rysů obličeje, správný tvar vyměří. Což zní značně sofistikovaně, ale určitě není od věci to zkusit. Ovšem počítejte s tím, že si za podobnou službu připlatíte.
Microblading nebo tetování?
Metod trvalejšího dobarvení a dotvarování je mnoho a vyznat se v nich, není zrovna lehké. Každá z firem si střeží ten svůj způsob, ale v zásadě se od sebe zase až tak neliší. Téměř u všech se do svrchní vrstvy kůže tetují jednotlivé chloupky dle směru přirozeného růstu. Modeluje se buď zcela nové obočí nebo se jen doplňují chybějící místa, zahušťuje se a koriguje se jeho tvar. Ihned po zákroku nebývá efekt úplně dobrý, ale zhruba do měsíce pigmenty částečně vyblednou a výsledek je už přirozený.
U některých metod bývá nutné postup po čase opakovat. Než se pro zákrok rozhodnete, neváhejte se na vše vyptat předem a zajímejte se i o reference. V zásadě platí, že nejdůležitější je najít někoho šikovného, kdo to opravdu umí, protože v případě, že nebudete spokojená, náprava není úplně snadná.
Šikovní pomocníci
Možností, jak upravit obočí doma je dnes opravdu víc než dost. Víte, koho si můžete vzít na pomoc?
PINZETA
Do ní se vyplatí investovat. Jednak to tou kvalitní méně bolí a také nehrozí, že přebytečný chloupek přetrhnete a kořínek se vzápětí zanítí.
GEL
Zafixuje tvar i urovná chloupky, takže obočí po celý den působí upraveně. Vybírat můžete barevné i průhledné. Těmi barevnými lze i nenápadně dokreslit tvar a dodat obočí plnost.
ŘASENKA
Fungují podobně jako gely, jen lépe učísnou chloupky, ale zase je tolik neuhladí. Dodávají více pigmentu.
TUŽKA
Slouží především k dokreslení chybějících chloupků. Měla by být hodně měkká a nejlépe voděodolná. Důležité je trefit odstín, příliš tmavý působí tvrdě. Naštěstí většina firem už dnes nabízí více odstínů, z kterých není problém si vybrat ten, nejvíce podobný vašemu přirozenému.
VYCHYTÁVKY
Existuje i bezpočet nejrůznějších dalších pomocníků, kteří vám k dokonalému obočí pomohou. Zde za nás výběr toho nejlepšího…