Která znamení zvěrokruhu se nejčastěji rozvádějí? A kdo je nejstálejší?

Od Vodnáře po Váhy
foto: Unsplash

O horoskopech si můžete myslet své, ale většina hovorů o nich stejně skončí konstatováním, že na tom přeci jenom něco je. Především vlastnosti jednotlivých znamení bývají velmi výstižné. I co se vztahů týká.

Každý jsme přirozeně jiný, máme jinou povahu, vyrostli jsme v jiném prostředí, přesto lze mnohé podobné vlastnosti a modely jednání napříč celým zvěrokruhem vypozorovat. Web Bestlife v této souvislosti oslovil pár astrologů a zeptal se jich, která znamení jsou ve vztazích nejstálejší a které naopak tíhnout k rychlým rozchodům. Výsledky vás možná celkem překvapí, ovšem jsou skvělou příležitostí porovnat je s lidmi ze svého okolí. Tak co, sedí to? Začněme od znamení, která moc stálá nejsou a postupně se dostaneme k těm, s nimž máte největší šanci zestárnout ve vzájemné lásce a souznění.

1. Vodnář

Vzhledem k jejich svobodomyslné povaze je u Vodnářů nejmenší pravděpodobnost, že se ožení. Zejména muži narozením pod tímto znamení, zůstávají dlouho svobodní a do chomoutu se rozhodně neženou. „Vodnář rychle mizí z každé situace, která mu nevyhovuje a brání v rozletu,“ upozorńuje astrologická konzultantka Sofia Adler. Celou svou duší obvykle touží po nezávislosti, proto se velmi často rozcházejí či rozvádějí a nevidí v tom až takový problém. Jejich ambicióznost je žene dál a velí jim se moc neohlížet.

2. Střelec

Střelci milují dobrodružství a do vztahů se obvykle pouští střemhlav s tím, že věří, že je to napořád. Brzy je ale jejich rozevlátá povaha dožene. „Střelci nemají zájem o tradiční dlouhodobé vztahy, hlavně proto, že mají potřebu zůstat vnitřně svobodní. Neradi se upínají jen na jednu možnost, raději jich mají v zásobě víc. Ale není to proto, že by chtěli, prostě takoví jsou“ říká astrolog celebrit Lauren Ash. Díky tomu je u nich pravděpodobnější, že dříve či později začnou hledat nové zkušenosti a spálí za sebou všechny mosty.

3. Ryby

Všechny ryby touží po hlubokém emocionálním spojení se svými partnery, ale jsou také extrémně citlivé a nemají rády konflikty. „Pokud se jejich vztah dostane do úzkých,“ myslí si Adler, „mají tendence uniknout a z manželství odejít.“ Vnitřně je to drásá, ale než by se pokusily problém vyřešit, raději zmizí. Na vině je jejich sensitivní a velmi introvertní povaha, hrozně neradi mluví o svých pocitech a dobře ví, že každé partnerské problémy se podobným niterným rozhovorům nevyhnou. Pokud to s tímto znamením přeci jen chcete ještě zkusit, rozhodně na ně netlačte, dopřejte jim čas, ať si vše srovnají v hlavě a pak jen nabídněte pomoc.

4. Blíženec

„Toto znamení je společenským motýlkem zvěrokruhu“, upozorňuje Adler. To znamená, že Blíženci neustále potřebují nové podněty, touží být v pohybu, mít kolem sebe hodně lidí. Jakmile se nudí, okamžitě přelétnou jinam. Pokud ovšem najdou k sobě partnera, který je udržuje ve střehu a nikdy tak trochu neví, co od něho mohou čekat, můžou být i velmi věrní, což jim vlastně vyhovuje. Stabilitu na jedné straně potřebují, ovšem zábavnou. Bez ní mizí a hledají jinde.

5. Beran

Není žádným tajemstvím, že Berani jsou velmi nezávislí, ale také bývají plní vášně, což jejich vztahům propůjčuje dynamiku. „Beran potřebuje někoho, kdo se ho nebude snažit zadržet,“ připomíná Ash. Zároveň ale musí ve vztahu cítit „vnitřní oheň“ a pokud ne, nemají problém jít o dům dál, kde ho naleznou. Mívají také sklony k nevěře, ale ta je pro ně vždy jen krátkodobým zpestřením života, z letmých setkání se u tohoto znamení obvykle vážnější vztah nevyklube.

6. Lev

Nezávislé ohnivé znamení Lev se chce především bavit a miluje, když je pro partnera středobodem života. „Když cítí, že to tak úplně není a není vnímán jako ten nejlepší partner pod sluncem, odejde,“ vysvětluje Adler. Lvi rádi září, vyhřívají se na paprscích obdivu a potřebují, aby pro své nejbližší byli ti jediní a neodolatelní. Nevěru zásadně neodpouští, je pro ně zradou a důvodem k okamžitému rozchodu.

7. Býk

Býci jsou praktičtí a velmi přátelské znamení, což prospívá jejich vztahům. Někdy bývají tvrdohlaví, ale také příjemní a okouzlující, ale jak upozorňuje astrolog Ash: „Hledají vztah, který dokáže přečkat všechny bouře a úskalí.“ Navzdory jejich chladnému zevnějšku, jakmile najdou partnera, za kterého stojí bojovat, nevzdávají se ho snadno, snaží se vytrvat a vztah zlepšit. Pokud ale necítí na druhé straně žádnou odezvu, rychle se stáhnout a vztah obratem ukončí. Energií plýtvají neradi.

8. Štíři

Štíři jsou v naprosté většině případů velmi nepředvídatelné a smyslné znamení. Se svými partnery mívají hodně intenzivní vztahy plné emocí a vášně. „Jakmile se rozhodnou s někým být, je jejich vztah naplněný a plný energie,“ říká Adler. Ale jakmile vyčpí, není cesty zpět a v mžiku odcházejí. Přemlouvat je nemá cenu, jak se jednou rozhodnou, už svůj názor nezmění. Takové partnerství by bylo jen vzájemné trápení.

9. Panna

Mnoho lidí přisuzuje Pannám perfekcionismus, ale ony jsou také velmi vášnivé a hodně se zajímají o svůj osobní rozvoj. Nerady přešlapují na místě. V tomto se vzdáleně podobají Blížencům, se kterými také mívají obvykle velmi napjaté vztahy. Buď se milují nebo nenávidí. Nic mezi tím. „Panny využijí každý svůj vztah jako katalyzátor svého vnitřního růstu a příležitost k léčení emocionálních ran,“ upozorňuje Sofia Adler. To z nich dělá partnery, kteří se hodně snaží, aby vztah fungoval. Na křivdy nikdy nezapomenou, ale jsou ochotné se přes ně, v rámci zachování partnerství, přenést.

10. Kozoroh

Kozorozi jsou nejpracovitějším znamení zvěrokruhu. Ve vztazích mají rádi jasno, žádné vytáčky a kličky, jednají vždy na přímo a pokud je vaším partnerem Kozoroh, můžete si být jisti, že si opravdu myslí, to co říká. Podle Adlera udělají při problémech ve vztahu vše, co se dá a rozchod volí jako opravdu poslední možnost. Ash k tomu dodává: „Vědí, že plnohodnotná partnerství vyžadují vzájemný respekt a úctu a jen taková mají šanci na dlouhodobé trvání. A samozřejmě se tím za všech okolností řídí.“

11. Rak

Raci jsou známí tím, že jsou stálí a rodinně založení. Dobré vztahy s partnerem, ale i přáteli či spolupracovníky jsou pro ně vždy na první místě. Když se zamilují, chtějí se cítit bezpečně a klidně velmi rychle obětují své vlastní potřeby ve prospěch ostatních. Vědí, že to tak není ideální, ale nemohou jinak. „Raci ve většině vztahů pravděpodobně vydrží, i když skřípou a úplně jim nevyhovují. „Díky své oddanosti, bez ohledu na své vlastní štěstí, zatnou zuby a zůstávají. Odejít je pro ně vždy to nejhorší,“ vysvětluje Adler.

12. Váhy

Nikoho nepřekvapí, že Váhy touží po rovnováze a harmonii. Udržení klidu a míru je pro ně záležitost číslo jedna. Po pravdě řečeno, daří se jim to, jejich vztahy bývají opravdu poklidné, bez šarvátek a větších výkyvů. Rozvádějí se málokdy, i v případě, že se zamilují jinde, většinou neodcházejí. „Zatímco praktická energie vzdušných Vah způsobuje, že vstupují do vážných vztahů s opatrností, stále je na nich něco, co nesmí chybět žádnému romantickému, láskyplnému příběhu,“ říká Adler. Takže pokud chcete mít (téměř) jistotu, že se vaše partnerství nerozpadne, vsaďte na Váhy. S nimi máte podle hvězd největší šanci

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související