KVIFF 2023: Móda z červeného koberce

foto: Kviff

57. ročník filmového festivalu v Karlových Varech je v plném proudu a mimo filmy jsou v hledáčku i krásné šaty přítomných dam. Móda z červeného koberce je tradičně nejočekávanější. Kdo tentokrát vynesl nejzajímavější róbu a čí šaty byly nejúchvatnější?

Krása střídá nádheru, tak by se dal nazvat zahajovací večer slavného filmového festivalu v Karlových Varech. Dechberoucí večerní šaty, luxusní boty, drahé šperky a nádherný make-up. Zahajovací ceremoniál byl i letos tím nejočekávanějším večerem, který se nesl ve znamení barev. Nechyběly odstíny fialové, růžové, modré či zlaté.

foto: Kviff

Šaty jako pivní záležitost a čisté hedvábí

Zcela netradiční šaty vynesla herečka Aňa Geislerová. Róbu ji na zakázku vyráběla firma Pilsner Urquell, která na ně použila tři sta litrů piva. Materiál vytvořil pomocí fermentace. „Zemědělské odpady se při procesu proměnily na alternativu vláken šetrných k životnímu prostředí,“ popsal tvůrce šatů, návrhář Jakub Polanka v jednom z rozhovorů. Z látky pak vytvořil čtyři tisíce koleček s jemně perleťovým efektem, která přichytil na nosný tylový podklad v odstínu nude. Během festivalu dojde i na dražbu šatů, jejichž výtěžek poputuje nadaci Paraple.

Stejně tak i šaty Jitky Schneiderové, které vytvořila návrhářka Zuzana Kubíčková se budou dražit na podpor pěstounských rodin. Tmavě zelené hedvábné šaty vznikly během šedesát hodin ruční práce. Od stejné návrhářky již tradičně model vynesla i herečka Jana Plodková. Šaty tvořené z topu a objemné sukně vznikl přímo pro slavnostní večer. Na šatech spolupracovala i stylistka Lenka Kermes.

Návrhářka Štěpánka Pivcová vytvořila šaty s neonovým odstínem a okázalým střihem pro herečku Ester Geislerovou. Ta nakonec zvolila i nový střih vlasů – krátké uhlazené mikádo. Velmi odvážný model, přestože s netradičně zahaleným střihem zvolila herečka Jitka Čvančarová. Růžová róba od Petry Balvínové působila na herečce velmi příjemně.Festival i letos ožil hollywoodskými hvězdami, které se nenechaly svými outfity zahanbit. Na slavnostním zahájení nechyběl v dobře padnoucím obleku herec Russell Crowe, který převzal z rukou prezidenta festivalu Jiřího Bartošky Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Další hvězdou světového formátu se na červeném koberci objevila švédská herečka Alicia Vikander, kterou diváci znají ze snímku Dánská dívka. Ta převzala také Cenu prezidenta MFF KV a zároveň zvolila působivé šaty, aby uvedla film Královnin gambit. 

zdroj: Kviff.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související