Letošní trendy na jaro / léto 2021 určuje pandemie

New York a Londýn představily módní novinky převážně virtuálně.
foto: Christopher John Rogers

Prezentace nových trendů se díky covid situaci konaly především v duchu „home office.“ Je libo stylové tepláky nebo pohodlné volné šatičky?

Stále převládající způsob práce z domova rozhodl, s čím návrháři vyrazí na módní mola. Jak jinak vysvětlit, že Prada, Celine či Max Mara své modelky oblékly do ležérních skládaných sukní, volných maxi šatů, sportovních legín a pohodlných kalhot s vysokým pasem. Ano, i trendy na jaro / léto 2021 do velké míry ovlivnil koronavirus.

Většina materiálů obsahuje nitrilové vlákno, které je oproti těm tradičním, jako je latex nebo kůže, mnohem odolnější a materiály tak nemají tendenci se protrhnout. Navíc největší výhodou nitrilu je, že nezpůsobuje žádné alergické reakce.

Myslete na životní prostředí

Pocit vynalézavosti u mnohých designérů je především v udržitelnosti, která ovládla i trendy na jaro / léto 2021. Letos se více jak jindy využívají obnošené látky a objevují se na oblečení v podobě „patchworku“. V barvách vévodí černá a bílá.

Pro lepší náladu návrháři doplnili oblečení flitry, řetízky či korálky, jak tomu je v kolekcích od Bottega Veneta, Chanel, Dior či Miu Miu. Až nastane čas jít ven či do společnosti, můžeme zvolit veselé pruhy, romantické květinové vzory, sexy korzety či večerních šaty s odhalenými rameny. Pak se žádná z vás už nebude cítit jako holka od vedle.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související