Letošní trendy na jaro / léto 2021 určuje pandemie

New York a Londýn představily módní novinky převážně virtuálně.
foto: Christopher John Rogers

Prezentace nových trendů se díky covid situaci konaly především v duchu „home office.“ Je libo stylové tepláky nebo pohodlné volné šatičky?

Stále převládající způsob práce z domova rozhodl, s čím návrháři vyrazí na módní mola. Jak jinak vysvětlit, že Prada, Celine či Max Mara své modelky oblékly do ležérních skládaných sukní, volných maxi šatů, sportovních legín a pohodlných kalhot s vysokým pasem. Ano, i trendy na jaro / léto 2021 do velké míry ovlivnil koronavirus.

Většina materiálů obsahuje nitrilové vlákno, které je oproti těm tradičním, jako je latex nebo kůže, mnohem odolnější a materiály tak nemají tendenci se protrhnout. Navíc největší výhodou nitrilu je, že nezpůsobuje žádné alergické reakce.

Myslete na životní prostředí

Pocit vynalézavosti u mnohých designérů je především v udržitelnosti, která ovládla i trendy na jaro / léto 2021. Letos se více jak jindy využívají obnošené látky a objevují se na oblečení v podobě „patchworku“. V barvách vévodí černá a bílá.

Pro lepší náladu návrháři doplnili oblečení flitry, řetízky či korálky, jak tomu je v kolekcích od Bottega Veneta, Chanel, Dior či Miu Miu. Až nastane čas jít ven či do společnosti, můžeme zvolit veselé pruhy, romantické květinové vzory, sexy korzety či večerních šaty s odhalenými rameny. Pak se žádná z vás už nebude cítit jako holka od vedle.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související