Lucie Bílá má nový videoklip. A dostane v něm i facku

foto: Patrik Černoch

Jmenuje se Fénix a přináší poselství o tom, jak je důležité najít sílu opustit vztah, který ubližuje. Zpěvačka se svěřila, že o tomto tématu chtěla zpívat hlavně proto, že je ve společnosti stále tabuizované. Režisér Lukáš Rejmon chtěl mít klip co nejvíce autentický, a tak Lucie Bílá dostala při natáčení od svého kolegy dokonce i nefalšovanou facku.

„Je to písnička, která se jmenuje Fénix a je to takový návod pro holky, ale i pro kluky: nebojme se odcházet z toxických vztahů. Je to něco, co i já dobře znám,“ řekla nám zpěvačka. Písničku pro ni napsala Patricie Fuksová.

Ve videoklipu dokonce dostane zpěvačka i políček. Lukáš Rejmon totiž vyžadoval, aby byla celá akce hodně reálná. Fénix navazuje na předchozí hity Dobrý kafe a Jednu malou chvíli, které zaznamenaly velký úspěch. Nový singl je už svým názvem o životních eskapádách, pádech a znovuzrození. Za výslednou zvukovou podobou opět stojí Dalibor Cidlinský jr.,  dnes již dvorní hudební producent Lucie Bílé.

Co se týče hudebních novinek, rozhodně to není letos od Lucie Bílé poslední slovo. Na další se můžeme těšit během vánočního období.

Lucie Bílá

Přestože její aktuální klip je spíše smutný, v soukromí září štěstím. To našla u svého životního partnera Radka Filipi. Navíc práce má tak akorát, protože si vybírá jen to, co ji hlavně baví. „Mé povolání není něco, pro co se člověk rozhoduje, ale pro co se narodí,” přiznala jedna z nejpopulárnějších českých pop-star a muzikálová hvězda Lucie.

Na hudební scéně působí od roku 1986, nejdříve vystupovala v rockových kapelách, poté v muzikálových projektech Les Misérables, Zahrada rajských potěšení, Dracula, Krysař, Johanka z Arku, Excalibur, Láska je Láska, Elixír života, Němcová, Carmen, Aida, Addams Family a Sestra v akci. Účinkovala i v prestižních projektech v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro 1998. Natočila 14 samostatných desek, na dalších více než 10 CD se podílela a prodala více než 2 milióny nosičů. Ztvárnila role v 9 celovečerních filmech.

Získala 20x Českého slavíka za nejpopulárnější zpěvačku roku, 12x Slavíka absolutního, 13x cenu Tý Tý pro nejoblíbenějšího umělce, 3x získala cenu Grammy jako zpěvačka roku v ČR, 3x cenu Hudební akademie, 13x cenu Anděl a zvláštní cenu Anděl za zpěvačku 20letí a cenu Anděl za zpěvačku 25letí.

V roce 2000 se pak stala držitelkou Ceny Thálie v oboru muzikál za titulní roli v muzikálu Johanka z Arku. Od roku 2003 je také spolumajitelkou divadla Ta Fantastika v Praze, které od roku 2020 nese její jméno a stává se Divadlem Lucie Bílé. Je spoluproducentkou  představení muzikálů: Johanka z Arku, Excalibur, Elixír života, Láska je láska, Němcová, Obraz Doriana Graye, Dáma s kaméliemi a činoher: 8 žen a Produkt a koproducentkou muzikálu Carmen v hudebním divadle Karlín.

zdroj: Luciebila.com, Supraphon.cz 

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související