„Pořád tomu nemůžu uvěřit,“ říká Marek Ztracený po přidání druhého koncertu v Edenu

foto: Ondřej Košík pro Supraphon

Zpěvák Marek Ztracený nedávno prohlásil, že plánuje zcela omezit na několik příštích let koncertování. Možná i díky tomu ohlášený koncert na jednom z největších českých fotbalových stadionů v pražském Edenu vyprodal do posledního místa za neuvěřitelných 54 minut. A tak přidává druhý termín.

Tak tohle nečekal ani sám zpěvák Marek Ztracený. „Opravdu jste skoupili fotbalový stadion Eden za hodinu? Pořád tomu nemůžu uvěřit a bojím se, že se z toho krásného snu probudím. Byla to strašná smršť ! V 19:00 začal oficiální prodej a po hodině bylo přes 30 000 lístků pryč. Jsem jak v Jiříkově vidění a snad nikdy jsem nebyl dojatější a neměl takový adrenalin,“ přiznal svým fanouškům zpěvák na Instagramu.

Už v O2 areně dal najevo, kam míří

To, že se chystá Marek Ztracený dobýt fotbalový stadion, není zase až tak překvapivé. Už v roce 2020 dokázal pražskou O2 arénu vyprodat také hned dvakrát za sebou a tak míří výš. Své fanoušky si tenkrát ještě víc naklonil, když si na tuto událost pozval Hanu Zagorovou. V následujícím roce uskutečnil speciální koncertní projekt Tour de Léto 2021. Ve dvaceti převážně vyprodaných open air akcích se na něj přišlo podívat více než 50 tisíc diváků. Na konci turné se v září uskutečnil koncert Restart 2021, původně plánovaný na únor. Na něj věnoval dvaceti tisíc lístků zdravotníkům, policistům, hasičům a dalším, kteří pomáhali zmírnit důsledky pandemie koronaviru. V letošním roce následovalo Tour de Léto 2022, kam opět dorazilo více jak 50 tisíc fanoušků.

Další meta byla jasná

„Příběh bude pokračovat, mám další plán. Neprozradím ještě jaký. Dáme si dva měsíce oddech a potom to ohlásím,“ sdělil Marek Ztracený tajuplně už v roce 2020. Na konci druhého vyprodaného koncertu v O2 aréně se na projekční stěně za ním objevil nápis „směr Eden“. Koncert na pražském fotbalovém stadionu byl tou další vysněnou metou, kterou evidentně plánoval už před dvěma lety.

„Chtěl bych vám poděkovat za to, že to chcete prožít s námi a říct, že si toho moc vážím a že se máte na co těšit. A taky že nebudete litovat,“ pokračovalo sdělení, které napsal krátce po vyprodaném Edenu. To, že má Marek v rámci svých hudebních počinů srdce na pravém místě a lidé ho mají rádi i díky tomu, svědčí fakt, že několikrát uspořádal ve spolupráci s WeLoveŠumava „koncert za čistou Šumavu“. Podmínkou pro vstup na koncert bylo, že každý z účastníků musel uklidit nějaké místo na Šumavě. Svůj počin pak zdokumentovat a tím získal vstupenku na koncert. Ten se pak několikrát odehrál na hřebenech Šumavy v komorní akustické atmosféře.

Božský Karel může být pyšný

I z těchto důvodů nemohl nechat své věrné fanoušky čekat na další uskutečnění svého hudebního příběhu, a tak se rozhodl přidat druhý Eden. „…omlouvám se všem těm, na které se nedostalo a vnímám ty stovky a tisíce zpráv, jestli nepřidáme druhý termín. Neumím si představit, že bych vám řekl NE, když je ta možnost! Oznamuji tedy druhý termín a to hned den po té ! Tedy v neděli 18. června 2023. Vysněné koncerty tak budou dva. Doufám, že máte radost jako my a že tentokrát už se snad dostane na všechny!,“ nechal si zpěvák Marek Ztracený na konec zprávy na svém instagramovém profilu.

Vstupenky na přidaný koncert jdou do prodeje 17. října v 19:00. A fanoušci, kterým Marek přináší radost nejen svými písničkami, ale i velmi vřelým vystupováním, tak budou mít šanci si lístky koupit. Prodejní systém totiž u prvního prodeje chvílemi kolaboval pod náporem, ale přes 30 000 šťastlivců mělo své vstupenky nakonec do hodiny doma. Takovou situaci český hudební průmysl skutečně ještě nezažil. A ač s ním mnozí asi nebudou souhlasit, Marek Ztracený skutečně začíná být nejen cenami, ale právě i vztahem ke svým posluchačům, nástupcem Karla Gotta. Ve svých myšlenkách má totiž vždy na prvním místě své věrné fanoušky. A tak to má být!zdroj: Marekztraceny.cz, Supraphon.cz 

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související