Jiří Bartoška chystá 55. Mezinárodní filmový FESTIVAL KARLOVY VARY

foto: KVIF

Přestože je díky pandemii téměř veškeré kulturní dění pozastaveno, organizátoři Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary mají prý plné ruce práce.

Podle prezidenta festivalu, herce Jiřího Bartošky 55. ročník v létě bude. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary by se měl uskutečnit ve stejném duchu jako v minulých letech. To znamená, že ho připravuje i stejný tým. Výkonným ředitelem zůstává Kryštof Mucha, Karel Och uměleckým ředitelem a Petr Lintimer vedoucím produkce.

foto: KVIF

Novinky ale přece jen budou

Do festivalu vstoupil investor, proto si organizátoři spolu se společností AeroFilms mohou dovolit další aktivity jako například video platformu KVIFF TV zaměřenou na artový program. Díky této skutečnosti se festival posune do zcela nových rozměrů. Co se týče hostů, prozatím se nedá nic předvídat. Snad jen to, že se očekávají spíše umělci z Evropy než z Ameriky.

foto: KVIF

Termín pod dohledem epidemiologa

Kdy se 55. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary uskuteční není také ještě úplně jasné. Prozatím se mluví o začátku prázdnin. Konktrétně o zahájení 2. července, kdy by už k rozvolnění dojít mohlo. Organizátoři festival intenzivně spolupracují s epidemiologem Petrem Smejkalem z IKEM. Ten má za úkol vytvořit přesný model, jak by měl festival v rámci opatření vypadat. A pokud by to situace nedovolila, je připravený ještě druhý náhradní termín 20. srpen.

foto: KVIF

Podle prezidenta festivalu jiný termín ale možný není, protože do Varů jezdí v hojném počtu studenti, a právě kvůli nim by se měl odehrát o prázdninách. Navíc termíny musí být předem stanoveny, jelikož při jednáních je třeba hovořit o konkrétních datumech.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související