Jiří Bartoška točí film pro páry se smyslem pro humor

Tvůrci Teorie tygra chystají novou komedii o partnerských vztazích.
Jiří Bartoška / foto: CinemArtem

Během března se u Počátek na malebné Vysočině natáčí nový film Teorie touhy. Vzniká pod taktovkou tvůrců diváckého hitu Teorie tygra (2016), který přilákal do kin přes 400 000 diváků.

Snímek Teorie touhy je o mezilidských vztazích, partnerské lásce a toleranci, nabitý černým humorem, režíruje Radek Bajgar. Film je podle něj určen všem párům se smyslem pro humor: „Těm, kteří po sobě chtějí spíš toužit, než se láskou udusit nebo rovnou uškrtit.“

Děj se točí kolem pěti manželských párů. Ti mají jeden společný sen – navrátit touhu a vášeň do svých životů. Přijíždějí proto do luxusního resortu na kurz ambiciózního párového terapeuta Mecha (Jiří Bartoška).

Vojta Kotek / foto: CinemArtem

Duchovním guru kurzu je pan Mazel (Vojtěch Kotek), který razí teorii, že partnerské štěstí stojí na maximální blízkosti obou partnerů, duševní i tělesné a propaguje metodu pevného objetí. „Toto téma kdekdo žije, jen jsem při psaní scénáře dlouho přemýšlel, jak ho odvyprávět, aby to lidi bavilo. Žánrem to bude samozřejmě komedie, co také jiného se vztahy. Mně ty komedie vycházejí tak trochu smutně, je v tom zároveň skepse, i když tentokrát míň než jindy. Stárnu, vidím to laskavěji, film bude o několika párech a všechny dopadnou dobře,“ popsal režisér, který je zároveň spoluautorem scénáře.

Radek Holub a Lenka Vlasáková / foto: CinemArtem

V hlavních rolích se představí Stanislav Majer, Šárka Vaculíková, Ondra Bauer, Josef Polášek, Eva Leinweberová, Vasil Fridrich, Petra Nesvačilová, Lucia Šipošová, Jana Plodková, Radek Holub a Lenka Vlasáková. „Moje hrdinka Helena žije dlouho ve vztahu, který je okolím vnímaný jako ideální. Tento příběh je o tom, jak moc je to ideální i uvnitř. Mně se líbil scénář. Mirka Zlatníková i Radek Bajgar hledají, co je to vztah, jak spolu umět žít i v dlouhodobém vztahu, aby člověk zároveň mohl mít svobodu a neztratil sám sebe.“ 

Film Teorie touhy, který vzniká za podpory Státního fondu kinematografie, má naplánovanou premiéru na 28. října 2021.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související