Musíte nosit roušku celý den? Zkuste HEDVÁBNOU!

Je příjemná a pleti škodí nejméně.
Hedvábné roušky
foto: PxHere.com

Hedvábí má oproti bavlně hned několik výhod. Kromě jiného pod ní pleť trpí méně a také vypadá mnohem lépe.

Nosit ji celý den například v práci, není žádný med. Dobrou zprávou je, že nám zatím nikdo nenařídil, z jakého materiálu musí roušky být, takže si můžeme vybrat tu, která je nám nejpříjemnější.

Většinou saháme po bavlně, ale jak už potvrdilo několik zahraničních studií, ještě lepší je hedvábí. A nemusí jít přímo o to pravé, vybrat můžete i materiál, který ho napodobuje. Rouška z něho vyrobená je prostě na nošení příjemnější, pleť se pod ní tolik nezapařuje a zůstává déle zdravá. Navíc vypadá o dost líp a dá se krásně sladit s outfitem nebo si můžete vybrat nějaký opravdu originální design. Ušít si ji můžete třeba ze šátku, ale dá se i koupit.

Kde se dají hedvábné roušky koupit?


ŽENA V HEDVÁBÍ

PIZZETKY
COURTYARDLA

Jak roušky nosit a pečovat o ně?

  • Noste u sebe vždy dvě a po cca čtyřech hodinách si nasaďte vždy čistou. Před tím ale pokud možno pleť očistěte micelární vodou a zklidněte hydratační krémem nebo olejem – arganovým nebo levandulovým, který působí antisepticky. Make-up raději nepoužívejte.
  • Po příchodu domů roušky vždy vyperte, stačí i v ruce v antibakteriálním mýdle.
  • Odborníci upozorňují, že rizikové je na roušky stále sahat, sundávat ji a znovu nasazovat, proto radí, dělat to co nejméně.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související