Musíte nosit roušku celý den? Zkuste HEDVÁBNOU!

Je příjemná a pleti škodí nejméně.
Hedvábné roušky
foto: PxHere.com

Hedvábí má oproti bavlně hned několik výhod. Kromě jiného pod ní pleť trpí méně a také vypadá mnohem lépe.

Nosit ji celý den například v práci, není žádný med. Dobrou zprávou je, že nám zatím nikdo nenařídil, z jakého materiálu musí roušky být, takže si můžeme vybrat tu, která je nám nejpříjemnější.

Většinou saháme po bavlně, ale jak už potvrdilo několik zahraničních studií, ještě lepší je hedvábí. A nemusí jít přímo o to pravé, vybrat můžete i materiál, který ho napodobuje. Rouška z něho vyrobená je prostě na nošení příjemnější, pleť se pod ní tolik nezapařuje a zůstává déle zdravá. Navíc vypadá o dost líp a dá se krásně sladit s outfitem nebo si můžete vybrat nějaký opravdu originální design. Ušít si ji můžete třeba ze šátku, ale dá se i koupit.

Kde se dají hedvábné roušky koupit?


ŽENA V HEDVÁBÍ

PIZZETKY
COURTYARDLA

Jak roušky nosit a pečovat o ně?

  • Noste u sebe vždy dvě a po cca čtyřech hodinách si nasaďte vždy čistou. Před tím ale pokud možno pleť očistěte micelární vodou a zklidněte hydratační krémem nebo olejem – arganovým nebo levandulovým, který působí antisepticky. Make-up raději nepoužívejte.
  • Po příchodu domů roušky vždy vyperte, stačí i v ruce v antibakteriálním mýdle.
  • Odborníci upozorňují, že rizikové je na roušky stále sahat, sundávat ji a znovu nasazovat, proto radí, dělat to co nejméně.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související