Chystá se hvězdně obsazený „Vánoční příběh” Ireny Pavláskové

Film by měl mít premiéru v listopadu tohoto roku.
Vánoční příběh Irena Pavlásková, Jiřina Bohdalová a Karel Roden / foto: Europeana Production

V hlavních rolích se objeví Karel Roden, Jiřina Bohdalová, Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Hynek Čermák, Jana Plodková, Vladimír Polívka, Pavel Kříž či Václav Neužil.

Příprava nové komedie režisérky a scenáristky Ireny Pavláskové je v plném proudu. Příběh filmu s názvem Vánoční příběh se točí kolem jednoho Štědrého dne, kdy několik rodin prožije zcela nevšední a nezapomenutelné Vánoce.

 „S producenty jsme si hodně povídali o pojetí filmu a o tom, jak by měl vyznívat. Měli jsme jasno, že to bude příběh několika hrdinů různých věkových skupin, charakterů i temperamentů. A že to nebude žádná přesládlá limonáda, i když všechno dospěje ke šťastnému konci. Petr Kutáč a David Blümel jsou velmi invenční producenti a spolupráce s nimi je skvělá,“ vysvětlila Irena Pavlásková. „Práce na scénáři trvala víc než rok a půl a přizvali jsme k ní kolegy Rudolfa Merknera a Marka Matouška,“ popsala režisérka.

Herecký tým snů

Diváci se tak mohou těšit na příběh plný nečekaných situací a emocí, dojemných chvil i zábavy se skvělým hereckým obsazením. V hlavních rolích uvidíte Karla Rodena, Jiřinu Bohdalovou, Oldřicha Kaisera, Jiřího Lábuse, Vladimíra Polívku, Pavla Kříže a další.

„Jsem šťastná, že máme tak skvělý herecký tým. Jsou to samí výborní herci a všichni velmi hezky reagovali na scénář a nabídnutou roli. Postavy jsou napsané tak, že tam je co hrát, a skýtají pro herce prostor k široké paletě hereckých poloh,“ prozradila Irena Pavlásková.

Fotogalerie: Europeana Production

Film se natáčel v Praze a v Jizerských horách. „Štáb měl zatím obrovské štěstí na počasí, ve filmu budeme mít nejen nádherně zasněžené hory, ale pod sněhem je i centrum Prahy,“ pochvalovali si producenti David Blümel a Petr Kutáč natáčení snímku, jenž velmi hezky komentovali i sami herci. „Mezi všemi těmi vánočními filmy to bude takové osvěžení. Film, který popisuje vánoční čas víc tak, jak opravdu probíhá, než jak si ho představujeme,“ svěřil se představitel mladého lékaře Vladimír Polívka.

„Práce s paní režisérkou je skvělá. Je vstřícná k dialogu nad postavou, k různým úpravám, baví ji ty detaily, o kterých my si myslíme, že nebudou vidět, ale ve výsledku dávají smysl a mají svůj význam. Já se tak učím, pozoruju ji, jak si stojí za svým názorem, a to je mi moc sympatické,“ řekl Jaroslav Plesl.

Vánoční příběh Irena Pavlásková a Jaroslav Plesl / foto: Europeana Production

 

Snímek Vánoční Příběh podle scénáře Ireny Pavláskové, Rudolfa Merknera a Marka Matouška by měl být dotočen v dubnu. Produkuje jej společnost Europeana Production, distributorem je společnost CinemArt. Premiéra je prozatím naplánována na 18. 11. 2021.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související