Milujete film Prázdniny? Těšte se na jeho pokračování

foto: Bontonfilm

Jeden z nejúspěšnějších „vánočních“ romantických filmů Prázdniny se podle nejnovějších zpráv dočká dalšího pokračovaní. Na účast v něm prý konečně kývla i Kate Winslet. Kolem příprav a začátku natáčení ale stále panují nejasnosti.

Když jste smutní, pusťte si ho. Když máte dobrou náladu, pusťte si ho. Nezklame. Nikdy. Film Prázdniny (The Holiday) z roku 2006 má vše, co má správný biják mít. Nádherné lokace, skvělé herce, brilantní scénář i tu těžko identifikovatelnou třešničku na dortu, co z něj dělá film, který si s chutí pustíte zas a znovu.

Prázdniny potřebujeme kdykoli

Příběh dvou žen, které si kvůli nepřízni osudu a hlavně trablům s muži rozhodnout na dva týdny vyměnit domy, aby utekly od svých starostí, nadchl už při své premiéře miliony diváků. Má totiž přesně tu vybalancovanou dávku humoru, dojetí i romantiky, takže se stal už klasikou, kterou si musíme pustit každé Vánoce. Ústřední čtveřice Cameron DiazKate Winslet, Jack Black a Jude Law samozřejmě za těch 16 let trochu zestárla. Jejich kariéry se vyvíjely různými směry, ale většina fanoušků si nemůže pomoci a zajímá se, co by se stalo mezi Amandou (Cameron) a Grahamem (Jude) a Iris (Kate) a Milesem (Jack) po všech těch letech dál.

Zůstali by spolu?

Začít natáčet se má údajně příští rok v Evropě i ve Spojených státech, ale na rozdíl od bulvárního tisku, který má už jasno, hlavní protagonisté kolem příprav stále mlží. Nebo je dokonce rovnou vyvrací. Bouři nejspíš rozvířila Cameron Diaz, když nedávno oznámila, že se po pauze věnované rodině vrací k natáčení. Stalo se tak poté, co ji Jamie Foxx přesvědčil, aby si zahrála po jeho boku v akční komedii Back In Action, která se začala natáčet letos v září. Ale například Kate Winslet na přímý dotaz magazínu People řekla: „Něco jsem o tom četla, ale je to poprvé, co o tom slyším.“ A scenáristka a režisérka Nancy Meyers napsala na svůj Instagram: „Omlouvám se, ale není to pravda.“

Ale kdo ví? Všichni víme, že podobné zvěsti mají často sloužit jen k nalákání fanoušků. A je dost možné, že jejich silné volání po pokračování nakonec rozhodne. Ostatně původní film, který byl zpočátku kritiky přijat poněkud laxně, vydělal 160 miliónů liber!

Vtipné natáčení

Film Prázdniny se odehrává těsně před Vánoci a jeho síla je i v naprosto kouzelných lokacích. Zejména domek Iris v Anglii je jako z pohádky. Jenže svět chce být klamán. „Veškerý sníh byl umělý, biologicky rozložitelný. V Anglii totiž nesněží. V Anglii prší,“ odhalila Cameron Diaz v rozhovoru pro Vulture. A také doplnila pár dalších zákulisních informací o své legendární scéně, kdy se v lodičkách rozeběhne za svou láskou. „Ta scéna původně nebyla ve scénáři a natáčeli jsme ji týden. Běžela jsem asi přes deset různých polí. A to mám na sobě kašmírový svetr Valentino, vlněný trenčkot, džíny a boty na vysokém podpatku,“ dodala se smíchem. „Na konci toho týdne jsem byla docela v kondici. V těch podpatcích jsem běhala asi sedm mil denně. Bahnem a po kopcích. Bylo to vtipné. A dost jsem se u toho zapotila.“

Zdroj: www.dailymail.co.uk, www.mirror.co.uk

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související