Kate Winslet: Pořád odhadovali, kolik vážím. Bylo to ponižující…

Herečka se vyjádřila k článkům hodnotícím její postavu
foto: Instagram Kate Winslet

Vyrovnat se se slávou je jedna věc, ale s bulvárními útoky na svou osobu věc druhá. Navíc pro herečku je velmi potupné, když musí čelit názorům, zda jsou její křivky dostatečně cool.

Kate Winslet (45) to, zdá se, zvládla na výbornou. Ale rozhodně to novinářům nezapomněla. Poté, co v 90. letech vylétla její sláva po úspěchu Titaniku k výšinám, čelila dost ošklivé bulvární kampani ohledně své postavy. Její normální zdravá postava, bůhví proč, sváděla ke kritice. To, co by dnes bylo považováno za totálně přes čáru, se tenkrát rozjelo ve velkém a nikdo se nad ním nijak zvlášť nepozastavoval. Až na Kate samozřejmě.

foto: Instagram Kate Winslet

„Bylo to skoro k smíchu, jak šokující, kritičtí a krutí ke mně bulvární novináři byli,” řekla nedávno pro Guardian. „Vyjádřili se k mé konfekční velikosti, odhadovali, kolik vážím, a dokonce otiskli údajnou dietu, kterou prý držím. Bylo k naštvání to číst,” vzpomínala Kate.

„Bylo mi dvacet a o mé váze se hodně mluvilo. Vyzvali mě, ať se k tomu vyjádřím. A pak jsem zas dostala nálepku, že jsem moc odvážná a otevřená. Ale já se jen bránila,” dodala.

Kate Winslet se v rozhovoru vyjádřila i ke své roli v zatím jejím posledním filmu, Ammonite (2020), ve kterém hraje po boku Saoirse Ronan. „Už tolikrát se mě ptali na intimní scény v Ammonite, mnohem víc, než se mě kdy ptali na některou heterosexuální milostnou scénu. Je to tak trapné…”

„Mnohem více se řeší dopad, jaký může mít scéna na publikum, než její podstata a obsah. Vlastně mě to fakt štve,” svěřila se Kate. „Na tom, jak se Francis (Lee, který napsal a režíroval Ammonite) rozhodl vyprávět příběh Mary Anning (role Kate Winslet) a její vztah s Charlotte (Murchison, kterou hrála Ronan), se mi líbí, že to udělal bez váhání,” řekla Winslet. „Jejich vztah je součástí příběhu. Nemá to nic společného se strachem, nebo tajemstvím. Je to o dvou lidech, kteří se zamilují.”Ammonite (2020)

Příběh napsal a režíroval Francis Lee a je volně inspirovaný životem samotářské britské paleontoložky Mary Anning. Odehrává se ve čtyřicátých let 19. století na pobřeží Dorsetu. Hlavní hrdinku hraje právě Kate. Sama herečka se prý na roli připravovala několik měsíců se skutečným paleontologem, učila se místní dialekt i kreslit.

Na nehostinném pobřeží moře se Mary snažila nalézt fosilie, aby si jejich prodejem vydělala na živobytí pro sebe a svou nemocnou matku. Posléze potká bohatého muže, který chce, aby svou práci naučila jeho ženu Charlott (Saoirse Ronan). Film se zaměřuje na spekulativní romantický vztah mezi Anningem a Charlotte Murchison.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související