Vojtěch Dyk: Úspěšné turné k albu D.Y.K. okořenil tryskáč

Z tiskovky TV Nova do oblak a pak rovnou na koncertní pódium
foto: TV Nova

V rámci pandemie zpěvák a herec Vojtěch Dyk nezahálel. Natáčel filmy, ale své turné s názvem TOUR D.Y.K. musel posunout o nějaký ten pátek. O to silnější byl návrat. Fanoušci doslova šíleli nadšením.

Velkolepé turné TOUR D.Y.K. mělo probíhat již vloni. Kvůli opatřením se ale plány musely měnit. Unikátní koncert při příležitosti vydání sólového alba D.Y.K. se tak ze začátku ledna přesunulo na červenec. Album, které je na světě již dva roky, Vojtěch Dyk nahrál v New Yorku s špičkovými hudebníky v čele s držitelem Grammy Ondřejem Pivcem. Uznávaný muzikant, který v New Yorku žije již deset let, přizval k nahrávání také svou kapelu Kennedy Administration.

foto: D.Y.K.

Podle svých slov Dyk nahráváním vystoupil ze své komfortní zóny a ponořil se do světa bez hranic. První ochutnávkou byl hravý a roztančený singl Mr. Beat inspirovaný Rowanem Atkinsonem a postavičkou Mr. Beana. Album D.Y.K., na kterém se podílel věhlasný hudebník a producent Ondřej Pivec, vyšlo 22. listopadu u Universal Music. Spolu s ním Vojtěch Dyk oznámil termíny jarního turné, na kterém ho doprovodí špičkoví muzikanti z New Yorku.

„Myšlenkou nahrát album v cizině jsem se zaobíral už asi devět let. Chtěl jsem se vymanit z komfortní zóny České republiky, kde znám skoro všechny lidi z muzikantského průmyslu, a pokročit zase o kus dál, do svého autorského nitra, hudebního vesmíru, do světa bez hranic. Díky Ondřeji Pivcovi a Kennedy Administration jsem v New Yorku vytvořil své nekompromisně svobodné CD,“ přibližuje novinku Vojtěch Dyk, který je dlouhá léta hudebně spojen hlavně s brněnským B-Side Bandem bandleadra Josefa Buchty.

Přestože se vše muselo nakonec odložit, turné se nakonec vydařilo. Z tiskové konference TV Nova, kde představil nový seriál Pan profesor (hraje roli Marka Vlčka), odletěl zpěvák letadlem přímo na koncert.

Je vidět, že TV Nova se o své svěřence umí postarat vskutku dobře a servis hodný hollywoodské hvězdy tak mohl ocenit nejen Dyk, ale především jeho fanoušci v Brně. O dvě hodiny později už stál na pódiu a vítal fanoušky na svém zatím posledním koncertě.

foto: D.Y.K.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související