Virgin River: 3. série romantického seriálu je plná dojetí a slz

A už se točí čtvrtá!
foto: Netflix

Co se opravdu stalo Jackovi? A hlavně přežil to? Druhá série romantického seriálu z produkce Netflixu Virgin River skončila tak, že by za to měly padat tresty. Navíc jsme museli čekat víc než rok, než jsme se dozvěděli, jak to bylo. Třetí série se ale konečně (!) objevila 9. července. A přinesla mnohá překvapení.

Virgin River je přesně ten typ seriálu, který si pustíte, když je vám teskno nebo máte dlouho chvíli a při jeho sledování se vám zlepší nálada, nebo vám jen pak tak nějak hezky smutno. Prostě romantika se vším všudy. Ale dobře natočená, navíc v nádherných kulisách majestátních hor, lesů, vodopádů a dravých řek plných ryb…

Příběh zdravotní sestry Mel Monroe (Alexandra Breckenridge), která po životních karambolech utíká z Los Angeles do ospalého zapadákova uprostřed lesů, měl na Netflixu premiéru 6. prosince 2019. A nabídl přesně to, co od romantického seriálu čekáte. Hrdinku s tajuplnou minulostí, která si dokáže stát za svým, pohledného majitele jediného baru v okolí Jacka Sheridana (Martin Henderson) s traumatem s války, nerudného doktora, který svou novou sestru v ordinaci nejprve vůbec nechce, rozličné figurky maloměsta s jejich barvitými příběhy i partu pašeráků drog usídlenou na druhé straně řeky… Zní to jako pohádka, a ona to také vlastně je, jen se na ni dobře kouká.

Kouzlo první série

Od začátku je tak trochu jasné, jak to mezi Mel a Jackem nakonec dopadne. To správné napětí je mezi nimi od první chvíle, ale že to nebudou mít jednoduché, vědí všichni, kdo se do seriálu zakoukali. Celá první série je hodně návyková a neskouknout všech deset dílů na jeden zápřah vyžaduje slušné sebezapření. Sžít se se svéráznými obyvateli Virgin River je pro holku z města náročnější, než si dovedla představit. Navíc jí začíná být jasné, že utéct před minulostí vlastně nejde… Ani Jack ji nemá ani zdaleka vyřešenou, navíc je tu pohledná Charmaine, která se ho nehodlá vzdát… Vyprávění se ale rozeběhne více směry, každý z obyvatel má svůj vlastní příběh a těžko říct, který je zamotanější. Jejich osudy vás vtáhnou do děje a nezkouknout druhou sérii je takřka nemožné. Zvlášť, když ta první má tak otevřený konec…

Kde leží Virgin River?

Ačkoli scénáristé zasadili celý příběh do Severní Kalifornie, ve skutečnosti se natáčelo v okolí kanadského Vancouveru, kde se nachází nová filmová studia Hollywood North. Tam vznikala většina interiérových scén. Exteriéry filmaři hledali také nedaleko. Romantický domek, který Mel při příjezdu tak nemile překvapil svým stavem, je ve skutečnosti dům správce parku Murdo Frazer na severním pobřeží Vancouveru. Postaven byl v 50. letech 20. století a v úplné divočině tak úplně nestojí. Navštívit se dá také Jackův bar, interiér je sice jiný, ale místo stejně krásné. Ve skutečnosti se jmenuje Watershed Grill a je v Brackendale, 60 km severně od Vancouveru. Má identický nádherný výhled na řeku Squamish jako v seriálu a je i oblíbeným místem pro pozorování orlů. Navštívit lze také Shannon Falls, 1000 stop vysoký vodopád, který se nachází trochu jižně od města. Na kliniku doktora Mullinse (Tim Matheson) byste museli cestovat jihovýchodně od Vancouveru do New Westminsteru. A kdo by chtěl na svůj Instagram přidat další příspěvky s hashtagem virgin river, může zamířit do Zátoky Snug na ostrově Bowen, kde byla natočena většina exteriérů. Některé scény se natáčeli také v dalších městech Britské Kolumbie, ve Squamish, Burnaby nebo Port Coquitlam.

Slzy a dojetí 3. série

Na rozdíl od druhé série, která nabídla správné vyvážení romantiky, rozvoje osudů všech zúčastněných i napětí a je zatím jednoznačně nejpovedenější, třetí trochu pokulhává. Pokud jste viděli první dvě, je jasné, že se kouknete i na tuhle. Kdo by nechtěl vědět, kdo to Jacka postřelil a zda se zotavil. Ale i zaryté nevyléčitelné romantičky budou mít během prvních dílů trochu problém. Mel s Jackem se tu tak donekonečna ujišťují, jak se milují, až má člověk chuť si dát něco hodně ostrého. Té přeslazenosti je prostě moc. I Jackovi narozdíl od první, a hlavně druhé série, viditelně ubyl testosteron a je tak chápající a plný citů, až to chvilkami bolí. Osvěžením je mladý pár Lizzie (Sarah Dugdale) a Ricky (Grayson Maxwell Gurnsey), nebo vztah Jackovy sestry Brie s Bradym (Benjamin Hollingsworth). Ale i tady vítězí světabol nad akcí. No však uvidíte sami. Ostatně otevřené konce jsou specialitou tohoto seriálu, až si člověk říká, proč nám to dělají?

Čtvrtá série bude!

Podle posledních informací se natáčení další série rozběhlo na začátku července. Hotovo má být někdy koncem listopadu, takže si na pokračování nejspíš zase rok počkáme. A můžeme jen tipovat, zda Hope přežije, jak se Jack postaví k zcela nečekané informaci, zda se Charmaine s dvojčaty opravdu odstěhuje, jestli Ricky dá přednost svému snu před láskou… A hlavně, co se stalo Kazateli?


Seriál Kominského metoda přichází 28. května s třetí sérií

foto: Netflix

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související