Seriál Kominského metoda přichází 28. května s třetí sérií

Udrží si vtip a nadhled?
foto: Netflix

Když Netflix spustil seriál Kominského metoda, bylo to celkem příjemné překvapení. Seriálů, založených na skvělých hereckých výkonech a sebeironických vtipných dialozích, zase není tak mnoho.

Teorie velkého třesku, Dva a půl chlapa či Mladý Sheldon. Hitovky, které vzešly z dílny Chucka Lorreho, jsou zárukou diváckého úspěchu. Mají svůj styl i osobité kouzlo, ovšem jeho novější počin seriál Kominského metoda, který překvapivě připravil pro Netflix, je z jiného soudku.

Také patříte k fandům tohoto hodně povedeného seriálu? Sázka na herecké ikony Michaela Douglase a Alan Arkina, Chuckovi opravdu vyšla. Postavy postarších kamarádů, kteří už docela dobře vědí, o čem život je, ale smířit se s tím nehodlají, si střihli s obrovskou chutí, která je znát z každého záběru. O nadhled, sarkasmus, sebeironii, a především vtip tu není nouze. První i druhá série ubíhají s lehkostí a jsou vítaným osvěžením, dialogy jsou opravdu brilantní. Není divu, že seriál získal šest cen Emmy a Zlaté glóby za nejlepší TV komedii i nejlepšího herce (Michael Douglas).

Třetí závěrečná série bude ale o poznání jiná, především proto, že stojí už jen na jednom z nich. Učitel herectví Sandy Kominsky se se svým nejlepším přítelem Normanem Newlanderem musel rozloučit, ale ten mu to příliš neulehčil. Kromě toho, že ho nechal samotného, mu ještě nadělil dáreček ve formě závěti…. Ne, více už prozrazovat nebudeme, snad jen to, že všechny ostatní postavy příběhu chybět nebudou a mnohem větší prostor dostane i Sandyho bývalá žena v podání Kathleen Turner. Ta se sice od dob, kdy spolu oba zářili v nezapomenuté romantické story Honba za diamantem poněkud změnila, a mnozí ji tu možná ani nepoznají, ale hraje stále skvěle. Možná i líp než dřív a ta chemie tu mezi nimi, alespoň na obrazovce, stále je.

Těšit se každopádně můžeme znovu na skvělé brilantní dialogy, noblesní zábavu, které nechybí humor a nadhled i skvělé herecké výkony. Tak se 28.5. nezapomeňte dívat.


Recenze seriálu: Ginny & Georgia. Baví nebo poučuje?

Ginny & Georgia / foto: Netflix

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související