Také Hurvínek se Spejblem pomáhají dětem na Ukrajině

foto: Divadlo Spejbla a Hurvínka

Divadlo Spejbla a Hurvínka se rozhodlo uspořádat benefiční koncert na podporu dětského fondu OSN – UNICEF na pomoc dětem na Ukrajině. Přispět může každý, kdo do divadla zavítá.

Solidarita v rámci dění na Ukrajině nezná mezí, a pokud jde o děti, je podpora ještě větší. Proto není divu, že se k dobré věci připojilo i Divadlo Spejbla a Hurvínka. Aby také ne, když hraje především pro děti. V divadlo dne 9.3. od 16.30 proběhne benefiční koncert ve spolupráci s kapelou „Bombarďák“ a „UTB“.

Spejbl s Hurvínkem pochopitelně nebudou chybět.

foto: Divadlo Spejbla a Hurvínka

Vstup za korunu

Divadlo podpoří i občany Ukrajiny, kteří jsou v současné době v České republice. Ti mají od 8. března vstup na všechna dopolední představení v týdnu za symbolickou jednu korunu. Toto mimořádné vstupné je určeno všem ukrajinským občanům, kteří se prokáží buď dokladem totožnosti, nebo dokumentem od cizinecké policie.

„Všech se nás bolestně dotýká, co se děje na Ukrajině. Jen stěží si můžeme domyslet, co budou muset její občané ještě vytrpět. I proto jsme se ve spolupráci se spřátelenými kapelami Bombarďák a UTB (U Tebe) rozhodli uspořádat ve středu 9. března od 16.30 mimořádný benefiční koncert. Vstup je volný a diváci mohou naopak díky kasičce dětského fondu OSN – UNICEF přispět na pomoc dětem na Ukrajině. Kasička UNICEF se nachází v prostoru pokladny a v našem divadle je k dispozici stále. Zájemci tak mohou přispět, i když nenavštíví naše představení. Děkujeme!“ říká Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka.

foto: Divadlo Spejbla a Hurvínka

PROGRAM DIVADLA SPEJBLA A HURVÍNKA

Úterý 8.3. 10:00 Jak s Máničkou šili všichni čerti
Úterý 8.3. 13:00 Žeryčku, hop! „miminí“ divadlo
Středa 9.3. 10:00 Jak s Máničkou šili všichni čerti
Středa 9.3. 16.30 Benefiční koncert pro děti na Ukrajině
Čtvrtek 10.3. 10:00 Jak s Máničkou šili všichni čerti
Pátek 11.3. 19:00 Hotel Spejbl
Sobota 12.3. 14:00 Pohádky pro Hurvínka
Sobota 12.3. 16:30 Pohádky pro Hurvínka
Neděle 13.3. 10:30 Pohádky pro Hurvínka
Neděle 13.3.14:00 Pohádky pro Hurvínka
Pátek 18.3. 10:00 Žeryčku, hop! „miminí“ divadlo
Pátek 18.3. 11:30 Žeryčku, hop! „miminí“ divadlo
Sobota 19.3.14:00 Hurvínkovo přání
Sobota 19.3. 16:30 Hurvínkovo přání
Neděle 20.3.10:30 Hurvínkovo přání
Neděle 20.3.14:00 Hurvínkovo přání
Středa 23.3. 10:00 Hurvínkovo přání
Čtvrtek 24.3. 10:00 Hurvínkovo přání
Pátek 25.3. 19:00 Spejbl versus Drákula
Sobota 26.3. 14:00 Hurvínek mezi osly
Sobota 26.3. 16:30 Hurvínkovo přání
Neděle 27.3. 10:30 Hurvínek mezi osly
Neděle 27.3. 14:00 Hurvínek mezi osly
Úterý 29.3. 15:00 Žeryčku, hop! „miminí“ divadlo
Čtvrtek 31.3. 14:30 Hurvínkovo přání

foto: Divadlo Spejbla a Hurvínka

OBSAH HER DIVADLA SPEJBLA A HURVÍNKA

Nezvaný host u Spejblů – představení pro děti od 4 let

Představte si, že u vás jednoho dne zaklepe nezvaný host. Nejenže je nezvaný, ale navíc je úplně jiný než kdokoliv a cokoliv, co znáte. A to se přesně stane u Spejblů. Z ničeho nic u nich bydlí Člunozobec a Spejbl s Hurvínkem jsou rázem podnájemníci ve vlastním bytě. Protože má Člunozobec opravdu nezvyklé potřeby a rituály, není možné s ním společný prostor sdílet. Jenže Člunozubec všechno ví, všude byl a neplatí na něj žádné logické argumenty, se kterými na něj Spejbl vyrukuje. Za to Hurvínek, ten si ví vždycky rady, na něj je i Člunozobec krátký anebo je to naopak?

Pohádky pro Hurvínka – představení pro děti od 4 let

Hurvínek s Máničkou se dostanou do světa pohádek. Na své pouti se seznámí nejen s Dlouhým, Širokým a Bystrozrakým, ale i dědem Vševědem a dalšími pohádkovými postavičkami. A pořádně si to užijí!

Hurvínkův popletený víkend – představení pro děti od 4 let

Příběh o jednom zamotaném víkendovém odpoledni, ze kterého jde hlava kolem nejen Hurvínkovi, Máničce, panu Spejblovi a paní Kateřině, ale i dvěma medvíďatům, která utekla z cirkusu. Hra plná písniček a groteskních situací potěší i ty nejmenší diváky.

Hurvínek mezi osly – představení pro děti od 5 let.

Škola pro Hurvínka znamená jen velkou ztrátu času. Kéž by do ní už nikdy nemusel vkročit! Toto přání se Hurvínkovi splní, když se setká s prapodivnou osůbkou s oslíma ušima jménem Hýkálek. Ten ho totiž pozve do Oslova, města, o němž Hurvínek, a dokonce ani Mánička, nikdy neslyšeli. Děti si tam žijí jako v ráji! A jak by ne – nemusejí totiž chodit do školy! A tak se Hurvínek, navzdory Mániččiným protestům, vydává po boku Hýkálka do města Oslovo. Jaké to tam doopravdy je, se spolu s Hurvínkem můžete přesvědčit i vy.

Hurvínkova cesta do tramtárie – představení pro děti od 4 let.

Kam se to ti dva zase dostali! Stačilo jen, aby se Hurvínek trochu nastydl, Mánička mu předčítala z pohádkové knížky, a už to celé začalo. Ocitli se totiž v zemi plné žíznivých květin, kde vládla protivná princezna Gerbera. Ještě se ani nestačili rozkoukat, a už jim uvěznila Žeryčka. Jak si s tím oba poradili, to v pohádce o koloběhu vody v přírodě sami uvidíte.

Jak s Máničkou šili všichni čerti – představení pro děti od 5 let

„To je k uzoufání, nosit stále ty samé, staré a nemoderní šatičky,“ vzdychá Mánička a smutně si prohlíží své spolužačky, pyšnící se modely podle poslední módy. Za jejich kamarádství a za krásné šatičky by dala cokoliv. Přátelství Hurvínka, lásku bábinky a snad by se upsala i samotnému čertu. Od přání ke skutku není daleko. Pak už nezbývá než nastoupit do tramvaje a vydat se do Ďáblic. Do samého pekla, kde šijí všichni čerti…Jakou cenu bude muset Mánička za splnění svých přání zaplatit a jak to nakonec dopadne, to se dozvíte ve hře plné písniček.

Žeryčku, HOP! – mimi divadlo (1-3 roky)

Interaktivní divadelní program vytvořený přímo pro vnímání těch skutečně nejmladších diváků. Z loutkové rodinky hraje v tomto představení pouze pejsek Žeryk, pro kterého se obyčejná procházka do parku změní v nádherné dobrodružství. Malí diváci se vydají do světa těch, co umí lítat, ptáků i mraků, do světa planet, kouzelných vesmírných tvorů a zářících hvězd. Napočítají s Žerykem do nekonečna, a pak se vrátí zpátky na zem.

Hotel Spejbl – představení pro dospělé (a děti od 12 let)

Představení pochází z autorské dílny výtvarníka, režiséra a autora Mikiho Kirschnera a básníka a textaře Robina Krále. Představení je inspirováno projektem Robina Krále a Jana Lstibůrka „Blázinec” Spejbl s Hurvínkem pátrají v podivuhodném hotelu po vytouženém pokoji a klidu. Pokoj ani klid však nenacházejí, naopak se setkávají s jeho zvláštními nocležníky. Představení je unikátní nejen obsazením, kdy je každá z postav, nebo můžeme říct diagnóz nazpívána umělci zvučných jmen, jen namátkou: Klaustrofobikovi propůjčil svůj hlas Jiří Suchý, neurotikovi Ivan Hlas, jako další postavy uslyšíte Ivu Pazderkovou, Tomáše Hanáka, Tomáše Kluse, Ewu Farnou, Báru Basikovou, Davida Kollera, Xindla X …

S+H – „Ve dvou se to lépe…“– představení pro dospělé (a děti od 12 let)

V duchu slavné československé tradice hovorů mezi V+W, H+W, S+Š, Š+G, L+S i S+H s nadhledem jim vlastním, glosují zásadní otázky mimo jiné – Kdo mě vede? Kam mě vede? Co ho k tomu vede? Kdo je, šmankote, navedl. Během zcela originálních, myšlenkových ekvilibristik Spejbla a Hurvínka, divák zjistí, že ani život této dvojice nejde jako po drátkách, resp. po nitkách. Martin Klásek pokračuje v autorském dialogu S+H v duchu Miloše Kirschnera, Heleny Štáchové a rozvíjí tak dál tuto tradici.

Spejbl versus Drákula – představení pro dospělé (a děti od 12 let)

Pan Spejbl se pustí do skládání muzikálu, který ho má zbavit dluhů. V přízračné atmosféře pařížské mansardy, která je svědkem Spejblových tvůrčích muk, nechybí upírobijec Hurvínek, podnikavá nymfoMánička, pes baskervillský alias Žeryk a paní Kateřina, která svede boj o Spejblovu přízeň s francouzskou dekadentní zpěvačkou chansonů Poulet.Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související