Alain Delon: Psi jsou jako lidé, jen o něco lepší

foto: Česká televize

Za svůj život vystřídal slavný herec Alain Delon prý víc psů než žen. Měl jich přesně 45. Každý z nich má i své místo k odpočinku na jeho soukromém pozemku. Až přijde jeho den, chce být i on důstojně pochován.

Celý život byl obklopen rodinou, ženami, přáteli. Podle herce je ale psí láska naprosto čistá a je to největší luxus, který si on mohl kdy dopřát. „Psi se nestarají o to, kdo jste. Jejich láska je totiž hluboká a bezpodmínečná,“ řekl v minulosti slavný francouzský herec, který odmalička vyrůstal kolem psů.

Hodně kapes, hodně psů

Alain Delon se psi nejen obklopoval doma, ale podle svých přátel i rodiny si nikdy nenechal ujít příležitost, zachránit kdejakého toulavého psíka. Z tohoto důvodu často nosil vojenské bundy, které měly uvnitř velké kapsy. Tam pak schovávala zvířecí nalezence na ulici a zahříval je teplem svého těla.

Delon se nikdy ničeho nebál. Podle Společnosti na ochranu zvířat (SPA) v minulosti vyzval i čínské úřady, aby bojovaly proti všem formám špatného zacházení, jimiž trpí domácí zvířata. Herec dokonce napsal čínskému prezidentovi Chu Ťin-tchaovi a upozornil ho na problém zvířat.

Herec se tak zařadit vedle své slavné krajanky Brigitte Bardotové, která se po ukončení filmové kariéry vrhla na ochranu práv zvířat. Bardotová dokonce bojovala i proti dostihům „Velká pardubická“, který svého času označila za jeden z nejodpornějších závodů na světě.Švýcarsko, druhý domov a možnost volby na život

Alain Delon mnoho let žije ve Švýcarsku a v panství s ním nyní bydlí 8 psů, kterým si vzájemně dává lásku a něhu. Když v roce 2010 švýcarští zástupci služeb ochrany práv zvířat navrhli zavést místo obhájce domácích zvířat, Delon tuto iniciativu vřele podpořil. Ještě donedávna se aktivně podílel na přípravě referenda k dané problematice.

Švýcarsko mu umožňuje i jeho sen. Je zde totiž legální eutanazie, o které podle své rodiny, čím dál více uvažuje. „Od určitého věku a určitého okamžiku má člověk právo odejít potichu, aniž by procházel nemocemi,“ prohlásil před nějakou dobou Delon s tím, že je pro asistovanou smrt. Delonovi se zdraví zásadně zhoršilo v roce 2017, kdy zemřela jeho dlouholetá partnerka, přítelkyně a známá francouzská herečka Mirelle Darc. V roce 2019 pak Delon prodělal dvojnásobnou mrtvici.

zdroj: Dailymail.co.uk

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související

Napsat komentář