Matné vlasy přidávají léta. Jak jim vrátit lesk a působit mladší?

foto: Unsplash

Lesklé vlasy jsou symbolem mládí, ale bohužel s přibývajícími léty se naše vlasy stávají tenčí, křehčí a ztrácí lesk. Naštěstí máme dnes dost prostředků na to, jak je opět oživit. Na co se zaměřit?

„Zdravé a dobře udržované vlasy plné lesku jsou dokonalým omlazujícím prostředkem,“ říká Simon Tuckwell, ředitel britského kadeřnického salonu Tuckwell & Co. Pravidelné návštěvy kadeřnického salonu jsou pro dokonalý účes nezbytností, ale mnohé můžeme udělat i doma. Jak ale upozorňuje expertka na zdravé vlasy Nicole Petty z Milk + Blush, důležité je přizpůsobit péči i věku, protože, jak naše vlasy stárnou, mění se jejich kvalita. „S přibývajícími léty se naše vlasy stávají suššími, hrubšími a tenčími. To je způsobené tím, že věkem se vlasové folikuly zmenšují a produkce kožního mazu klesá. Což vede k tomu, že vlasy jsou pak méně hydratované a bez lesku,“ vysvětluje Nicole.

Co navrací lesk?

Na každé krabičce s barvou na vlasy najdete nápis, že s novou barvou získáte i vysoký lesk. Tak jednoduché to ale bohužel není. Aby vlasy byly opravdu znovu lesklé, potřebují především výživu a regeneraci. Jak Nicole upozorňuje, pokud už léta používáte stejné přípravky, je nejvyšší čas na jejich obměnu. Doporučuje především masky a olejové zábaly, které navrací vlasů pružnost a lesk. A také speciální růstová séra, která regenerují vlasové folikuly. Důležitý je i zdravý a pestrý jídelníček, který dodá tělu dostatek vitaminů, především D, B12 a zinek a kolagen, které se lze případně doplňovat také v tabletách.

Masku na vlasy, třeba připravenou z domácích zdrojů, používejte každý týden – například žloutek s olivovým olejem a avokádem nebo kokosový olej. Ten stačí trochu rozehřát v dlaních, nanést na vlasy a nechat působit dvě tři hodiny. Pak vlasy umyjte běžným způsobem a nechte volně uschnout. 

Hrátky se světlem

Lesk vlasům dodá i správně vybrané prosvětlení vlasů. Svěřte se do rukou zkušeného kadeřníka, proberte s ním všechny možnosti a nechte si poradit. V zásadě jde o to, dostat do vlasů světlo, jednou už od kořínků, po druhé jen v koncích, nebo od dvou třetin délek. To platí především pro tmavovlásky, příliš tmavě hnědá, nebo dokonce černá zdůrazňují našedlý či nažloutlý tón pleti, který se nám s věkem do tváře postupně vkrádá. Pokud se ale v tmavší barvě vlasů cítíte dobře, nechte si ji u kořínků a prosvětlit si nechte vlasy především kolem obličeje a v délkách.

zdroj: www.express.co.uk, www.glamourmagazine.co.uk, www.allure.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související