MILOVNÍCI RYCHLOSTI POZOR! Policie posílila hlídky a ví proč. Ani automobilový závodníci nejsou zárukou bezpečí.

Smrt herce Paula Walkera v roce 2015 je toho důkazem.
Milovníci rychlosti pozor
foto: PxHere.com

Pohledný sympatický herec Paul Walker se proslavil díky kultovním filmům Rychle a zběsile (Fast and Furious). Sám na filmovém plátně sice zvládal stovky nadupaných koní pod kapotou, přesto se mu 30. listopad 2015 stal osudným. Svůj život svěřil do rukou kamaráda Rogera Rodase, profesionálního jezdce, který ho v červeném Porsche Carrera GT vezl na charitativní akci organizace Reach Out Worldwide. Asi hodinu cesty od Los Angeles vůz narazil do stromu, otočil se o 180 stupňů a záhy explodoval. Walker ani řidič nehodu nepřežili.

Experti za příčinu tragické nehody označili nepřiměřenou rychlost (v úseku, kde byla povoleno 70 km/h se auto řítilo dvojnásobnou rychlostí) a následkem toho nezvládnuté řízení.

I z těchto důvodů se čím dál častěji policie snaží divokost řidičů usměrnit. Akci zaměřenou na bezpečnost v dopravě si i letos dopravní policie naplánovala na poslední víkend v měsíci srpen. Kontrolovalo se dodržování povolené rychlosti a zákazu pití alkoholu, používání bezpečnostních pásů a telefonování za jízdy.

Naposledy policisté při bezpečnostní akci 19. srpna při kontrole 5 300 aut zjistili 2 281 dopravních přestupků. Povolenou rychlost jízdy porušilo 1 740 řidičů, což je zhruba třetina. Celkově porušilo předpisy 43 procent kontrolovaných lidí.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související