Joe Biden nebo Donald Trump? Drama vrcholí.

Mnohé osobnosti ale mají jasno. Například Jennifer Aniston veřejně podpořila Joe Bidena.
Joe Biden s manželkou Jill
foto: Instagram Jill Biden

V USA se na ránem našeho času uzavřely hlasovací místa a nastalo sčítání. Navzdory prognózám, které celkem jasně preferovaly Joe Bidena, je ovšem boj o Bílý dům zatím hodně vyrovnaný. A je dost možné, že jasno hned tak nebude.

V předchozích týdnech řada Američanů využila možnost hlasovat poštou nebo předčasně, aby měli jistotu, že jejich hlas dostane vybraný kandidát. Zda ovšem Donaldu Trumpovi, který stíhal i pět mítinků za den nakonec zlomí vaz řešení koronavirové krize či nálepka rasistky, kterou si v posledních dnech vysloužil, jasné není. Poslední předběžné výsledky ukazují, že navzdory tomu všemu, má u Američanů stále silnou podporu a je dost možné, že se do svého úřadu znovu vrátí. Joe Biden, ale rozhodně bez šancí také pořád není.

Podpora osobností pro Bidena

Joe Biden má veřejnou podporu i mnoho slavných osobností. Svůj hlas mu dala například i americká herečka Jennifer Aniston, kterou na Facebooku sleduje skoro 15 milionů a na Instagramu téměř 36 milionů fanoušků.

foto: Instagram Jennifer Aniston

„Svůj hlasovací lístek jsem poslala včas. Volila jsem Joe BidenaKamala Harris, protože teď je naše země víc než kdy jindy rozdělena na dva tábory. Náš současný prezident řekl, že rasismus není problém. Opakovaně a veřejně ignoroval vědu, díky čemuž zemřelo zbytečně příliš mnoho lidí. Vyzývám vás, abyste zvážili, koho volit. Celá tahle věc není o jednom kandidátovi nebo jednom jediném problému, ale o budoucnosti této země a světa. Volte rovná lidská práva, lásku a slušnost,“ prohlásila.

Již delší dobu se řešilo, že na Donalda Trumpa vrhá negativní světlo špatná zahraniční politika, vysoký počet obětí během pandemie koronaviru a v neposlední řadě brutální smrt George Floyda. Právě toho využil prezidentský kandidát Joe Biden, který oznámil, že v případě prezidentské výhry se viceprezidentkou Spojených států stane Kamala Harris. Stala se třetí ženou v americké historii (a první ženou tmavé pleti), která získala viceprezidentskou nominaci v některé ze dvou hlavních politických stran ve Spojených státech. 

Podporu Joe Bidenovi a Kamal Harris vyjádřil na svém Twitteru i Pete Buttigieg který se v rané fázi voleb také ucházel o místo demokratického kandidáta. Svůj tweet okomentoval slovy, že s @JoeBiden a @KamalaHarris vybudujeme budoucnost, která bude slušnější, spravedlivější a spravedlivější. Volební den by se pak podle něj měl stát státním svátkem. Souhlasil s ním i nezávislý senátor za stát Vermont Bernie Sanders, který v začátku také s Bidenem bojoval o post hlavního reprezentanta demokratů.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související