Nicole Kidman oslavila už pětapadesáté narozeniny. A vůbec na ně nevypadá…

foto: Netflix

Známá je z mnoha skvělých rolí, v poslední době asi nejvíc zazářila po boku Hugha Granta v psychologické minisérii Mělas to vědět, vysílané na HBO. Člověk by ani neřekl, že se Nicole Kidman na filmovém plátně objevuje už pětatřicet let. Vypadá totiž pořád stejně mladistvě jako v roce 1989, kdy se ukázala světu po boku Sama Neilla ve filmu Úplné bezvětří.


Má za sebou desítky krásných rolí i ocenění včetně cen Akademie, cen Emmy, Zlatých glóbů a cen BAFTA. „Už odmalička jsem věděla, že nechci promeškat nic z toho, co život nabízí, jen proto, že někdo by to mohl považovat za nebezpečné,“ prohlásila kdysi pro magazín Elle dosud nejznámější australská herečka, která se ovšem narodila v Honolulu na Havaji.

„Tenkrát tam pobývali rodiče na základě studijního víza. Do Austrálie jsme se společně vrátil až v mých třech letech. A musím přiznat, že se mi dostala pod kůži. Zbožňuji Sydney, jeho život a především otevřenost jeho obyvatel,“ řekla pro magazín The Daily Telegraph. Poprvé se objevila ve filmu v roce 1983 Vánoce v divočině, když ji bylo šestnáct let. Celosvětovou popularitu jí však zajistil až právě film z roku 1989 Úplné bezvětří.

Osudové setkání

V roce 1990 se poprvé setkala se svým mužem hercem Tomem Cruisem, a to při natáčení snímku Bouřlivé dny. Bylo to doslova osudové setkání, které ještě téhož roku na Vánoce vyvrcholilo svatbou. Oba se pak znovu před kamerou potkali ve filmu Navždy a daleko a filmu Spalující touha.

Během manželství si prošli několika životními karamboly, zejména bolestivým zjištěním, že spolu nemůžou mít vlastní děti. Společně se tak rozhodli adoptovat holčičku Isabellu a chlapce Connora. Manželství ale, především kvůli Cruisově scientologické víře, nakonec nevydrželo. V roce 2001 požádal Cruise o rozvod, oficiálně kvůli neslučitelným rozdílným názorům.

Kariéra na vzestupu

Přestože se ji nevydařilo manželství, kariéra herečky nabrala na obrátkách a Nicole šla z role do role. Ta ve filmu Moulin Rouge z roku 2001 ji vystřelila mezi nejvyhledávanější herečky. Dokonce za ni obdržela i nominaci na Oscara. V roce 2002 získala hvězdu na chodníku slávy a cenu Zlatý glóbus, právě za Moulin Rouge. Následovala role Virginie Woolf ve snímku Hodiny, která jí zajistila zatím jediného Oscara. Na toho byla poté nominována i za film Králičí nora (2010), Lion (2016) a Richardovi (2021). Zároveň se tak stala první Australankou, která zlatou sošku za nejlepší herečku v hlavní roli.

Velký ohlas pak sklidila také jako představitelka právničky Celeste Wright v seriálu Sedmilhářky z produkce HBO. Seriál, jehož je také producentkou, zabodoval u kritiků i diváků. V úplně v jiném žánru Kidman prozkoumala svět superhrdinů ve filmu Aquaman, kde spolu s ní hráli také Jason Momoa a Amber Heard. Ztvárnila zde Aquamanovu (Momoa) matku a bývalou královnu Atlantidy – podmořského království.


„Všichni ti rozdílní lidé, které jsem hrála, se stali láskami mého života.“

– Nicole Kidman

V dubnu letošního roku se na streamovací službu Apple TV+ přiřítila další nevšední seriálová podívaná Roar (Řev), která by se dala popsat jako antologie feministických příběhů. Jde o mix žánrů od hororu po fantasy. Nicole zde ztvárnila jednu z hlavních rolí.

Příští rok pak chystá návrat ke sci-fi a opět se ukáže po boku hvězdy Jasona Momoa ve filmu Jamese Wana Aquaman 2. Nicole si zde tak poprvé zopakuje stejnou roli. Natáčení filmu začalo 28. června 2021 a skončilo 13. ledna 2022 v Malibu, v Los Angeles. Původní premiéra 16. prosince 2022 se nakonec posunula na 16. března 2023.

Film režírovaný Jamesem Wanem, známým tvůrcem hororů, který natočil Saw a The Conjuring, zůstává jedním z nejúspěšnějších filmů DC Extended Universe. Celosvětově Aguaman vydělala přes 1 miliardu dolarů a od kritiků obdržel velmi pozitivní recenze, a to zejména za Wanovu barevnou vizi a výkon herců.

Osudový muž

V roce 2006 se po roční známosti Nicole Kidman podruhé vdala za country zpěváka Keitha Urbana, s nímž má dvě děti. Dceru Sunday Rose Nicol porodila v roce 2008 a druhou dceru Faith Margaret jim v roce 2010 porodila náhradní matka.

zdroj: Elle, The Daily Telegraph, Hello magazine

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související