Odstíny fialové, červené či modré. Pražský týden módy je tu

foto: se svolením MBPFW

V Mystic Skateparku Štvanice začal další ročník Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Inspirace pro pražský týden módy patřila filmu či vzdušnosti. Na přehlídkovém mole nechyběli nováčci, loňský vítěz i ostřílený, světově uznávaný módní návrhář.

Každé září se pravidelně setkáváme s největší přehlídkou módy v Česku i na Slovensku, která se již tradičně koná v Praze na velmi neobvyklých místech. Tentokrát padla volba na Mystic Skatepark Štvanice.

Mládí má zelenou

Na molech opět nechyběla přehlídka věnovaná studentům. Technická univerzita v Liberci představila své vize, jak by mělo vypadat propojování módy mezi obory. Spolupráce s magistry designu a s bakaláři šperku na mole brala dech. Modelky předvedly kubistické trendy Ondřeje Treglera, pleteniny a sublimační tisk Kateřiny Klozové či košile s mývalem a perfektní konstrukcí 3D kapes Diany Tudosiciuc.

foto: se svolením MBPFW

Hlavní myšlenka a koncepce Ateliéru designu, oděvu a obuvi na Pražské UMPRUM pod vedením prof. Liběny Rochové je zase zaměřená na kreativní pojetí oděvní formy. Jejich kolekce se opět pohybuje na hranici mezi užitým uměním, designem a volným uměním.

Studenti jsou vedení k tomu, jak založit svou vlastní značku s důrazem na otázku udržitelnosti a její aplikaci do vlastních kolekcí. Zásadou je také cesta k výtečnému řemeslnému zpracování a znalost materiálů. Loňský vítěz MBPFW Tomáš Němec letos představil módu, která dává důraz na siluetu. Je plná sukní, kalhot či topů, které mají dokonale lemovat ženské křivky. Nechybí výrazné střihy či vzory na látkách. Jak sám prozradil, v nové kolekci se inspiroval českým filmem, který mu prý nabídl nový pohled na módu. Jednotlivé kusy kolekce se vždy dají přenést do běžného života a fungují i samostatně po opuštění scény.

Světový Polanka

Černá, modrá, lesk i mat. Kombinace a proměna, to byla show slavného Jakuba Polanky. Energie, extravagance, nadčasovost – to vše i mnohem víc dominovalo v jeho kolekci s názvem „Ticho před bouří.“ Navíc Polanka dokázal backstage přenést na molo před zraky všech diváků. A to doslova. Během přehlídky proměnil 12 looků na 36 módních kreací.

foto: se svolením MBPFW

Sukně v kombinaci s bombery stačilo obrátit naruby a vznikl zcela jiný kousek oblečení. Nabírané sukně z šusťáku se zase během přehlídky měnily v přehozy, které poletovaly vzduchem v blížící se bouři. Samotné defilé pak návrhář věnoval celému týmu, organizátorům, maskérům i stylistům, kteří stojí za celou přehlídkou. Její autor tak celé akci vdechl doslova světový look. Za nás to byla ta pravá fashion show.

Jednoho z nejznámějších českých návrhářů lze přiblížit několika větami: absolvent pražské UMPRUM a pařížského Institut Français de la Mode. Bývalá posila týmu designérského studia Philippa Starcka. Finalista Mango Fashion Awards a prezentující stylista na Festivalu v Hyères. Designér roku na Czech Grand Design a laureát ocenění Huberta de Givenchy. Nejlepší návrhář podle Elle Style Awards a jeden z nejnadějnějších talentů mladé generace podle Vogue Italia. Prostě designér, který nás dokáže reprezentovat svými návrhy i ve světě.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související