Philipp Plein v Praze: Světový návrhář představil hodinky

Zároveň představil svoji novou kolekci podzim/zima En Plein Air a Tie Dye.
foto: Philipp PLEIN

V Praze se slavný návrhář, který obléká například rapperku Saweetie nebo zpěvačku Rihannu, doslova zabydlel. Nejenže se mu město velmi zalíbilo, ale jeho pražská prodejna Philipp Plein bude dokonce hrát důležitou roli v nově vznikajícím dokumentu, který o tomto módním velikánovi, natáčí německá televizní stanice RTL.

Philipp Plein před 13 lety vlétl do vod módního průmyslu jako hurikán a pěkně je rozvířil. Oblíbený je především mezi celebritami. Extravagantní Paris Hilton nedá na jeho módní kreace dopustit. Ráda si jeho modely obléká nejen na běžné nošení, ale i na divoké jízdy noční Amerikou.

SVŮDNÝ MIX

V jeho modelech se velmi nenásilnou formou prolínají prvky streetové módy s luxusními večerními róbami. Něco o tom ví i slavná zpěvačka Rihanna, která na společenské události často volí kreace právě od tohoto návrháře.

HODINKY A ŠPERKY

Philipp Plein nyní rozšiřuje pole svého impéria. Se společností WorldTime Watches & Jewelry SA, která má sídlo ve švýcarském Luganu, podepsal licenční smlouvu na vývoj, výrobu a distribuci hodinek a šperků s označením PP, a to na dobu 10 let. „Půjde o první plnohodnotné kolekce značky Philipp Plein, značka dosud ve svém sortimentu představila pouze několik typů hodinek,“ s radostí oznámil sám návrhář, který si právě pro tuto slavnostní událost zvolil Prahu.

Celá kolekce hodinek čítá přibližně 80 položek a v prodeji se objeví v příštím předvánočním období. „Jsem nadšený z debutu těchto nových řad hodinek a šperků, které obohatí naše kolekce o klíčové prvky pánského a dámského vzhledu,“ uvedl Philipp Plein.

foto: Philipp PLEIN

LEBKA BUDE

Milovníci návrhářovy práce, se nemusí být, že by doplňky vybočily z jeho extravagantního stylu. Hodinky i šperky se budou vyznačovat charakteristickými rysy, jako jsou krystaly, cvočky, galvanické úpravy zlacení v různých barvách, vojenské insignie a jedinečné kombinace vzácných materiálů, navíc s charakteristickým reliéfním motivem lebky a kostí značky v mnohotvárné 3D verzi.

DVĚ NOVÉ KOLEKCE PODZIM/ZIMA 2021/22

V kolekci EN PLEIN AIR najdete dlouhé i krátké šaty, trička a svetry, džíny a legíny, župany a kalhoty na pláž, kardigany a bombery, bundy i úžasnou lyžařskou kombinézu. To proto, že je celá ovlivněná mírným podnebím Provence, kam Philipp Plein rád jezdí odpočívat a získávat inspiraci. Kolekce je tedy takovým mostem mezi nejteplejším a nejchladnějším ročním obdobím a nabízí dokonalé kousky pro každou příležitost. Nechybí ani doplňky s originálním potiskem: tašky, pantofle a fusaky v různých barvách – klasická modrá a bílá, silně rocková černá a bílá a jemná písková a bílá. Jedinečný styl je směsicí barokní grafiky, lebek, tygrů a hradů uprostřed přírody.

CO JE TIE DYE?

Jde o starobylou techniku malování, která je rozšířená a známá po celém světě. V závislosti na zemi nebo městě, kde se praktikuje, má tento postup různé názvy: v Indii je známý jako Banfhana Plangi a v Jižní Americe jako Shibori. V každé oblasti se technika liší, ale všechny spojuje společný krok: vzory se získávají pomocí uzlů v látce. Od šedesátých let 20. století je tie dye charakteristickým prvkem všech ideových hnutí, která dává hlas osobní svobodě a svobodě projevu.

A je také duší nové stejnojmenné kolekce Philipp Pleina. V tomto případě se jedná o symbol svobody. Bundy a mikiny hrají explozí barev. Tvary a linie této kolekce putují po časové ose stylu: od rozevlátých kalhot po cigaretové kalhoty typické pro 60. a 70. let až po nejmodernější střihy, jako jsou šatové mikiny nebo džínové krátké bundy. Tato malířská technika byla použita k oživení i těch nejreprezentativnějších barev značky, jako jsou např. černá, bílá nebo khaki.


Philipp Plein

Foto: Philipp PLEIN

Philipp Plein je mladý, originální a všestranný módní návrhář. Narodil se v německém Mnichově v roce 1978. Během studií práv v Erlangenu se věnoval také architektuře a designu. V roce 1998 zdědil po svém dědečkovi v rodném Mnichově truhlářskou dílnu, ze které později vznikla stejnojmenná návrhářská společnost – Philipp Plein Company, kde pracoval na designovém nábytku. Tím odstartoval svou návrhářskou kariéru. Jeho první kousky nábytku byly kombinací chromu s bílou nebo stříbrnou krokodýlí kůží.

Později si uvědomil, že krokodýlí kůže je drahá a ze zbytků kůže vytvářel kabelky zdobené kameny. V roce 2008 představil v Barceloně v německém pořadu Germany’s Next Top Model pod vedením Heidi Klum světu svou první oděvní kolekci nazvanou “heavy metal”, u které byla specifikem lebka osázená kameny Swarovski. V roce 2009 spolupracoval na oslavě 50. výročí veletrhu hraček v Norimberku se společností Mattel, se kterou vytvořil svou Philipp Plein Barbie.

Foto: Philipp PLEIN

Během následujících 10 let ze své značky vybudoval módní impérium se silnou pozicí na světové fashion scéně.

Každá jeho sezónní prezentace je velmi kreativní, velkolepá někdy až šokující show, o které se všude mluví. Jsou vždy promyšleny do nejmenšího detailu, stejně jako jeho celá tvorba a image. Philipp pečlivě dohlíží také na celý výrobní proces od začátku do konce.

Philipp si nesmírně cení svých zákazníků a fanoušků a často se s nimi setkává ve svých prodejnách všude po světě. Žije a tvoří v Miláně, svůj čas dále dělí mezi Los Angeles a Švýcarsko. Modely Philippa Pleina si oblíbili např. Madonna, Beyoncé, Jay-Z, Megan Fox, Lindsay Lohan, Paris Hilton, Fergie, Snoop Dogg a další.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související