Pět podzimních trendů, které by vám neměly chybět v botníku. Výrazné špičky, stříbro i kozačky nad kolena

foto. Unsplash

Pusťte se do obnovení části svého šatníku. Tedy přesněji té části, kde máte uložené své boty. Módní trendy nové sezóny jsou tu. Která žena by nechtěla mít dokonalý outfit od od hlavy až k patě?

Ať už nosíte podpatky nebo máte rádi pohodové boty, hledáte něco, co vás zaujme, nebo naopak pátráte po nadčasovém páru, který vás provede částí vašeho života? Zde je pět klíčových podzimních trendů, které za chvíli ovládnou všechny obchody i ulice.

Špičaté boty

Po letech, kdy na vaší nožce kralovala hranatá špička, je tu čas nových tvarů. Pokud se ptáte jaké, tak vězte, že čím ostřejší, tím trendovější. Svou kariéru začaly v 70. letech a nyní se špičaté boty a lodičky do módy opět vrací. Jak vypadá jejich současná verze? Důležitá je úzká přední část, svršek pevně držící chodidlo a kotník. Materiál je tenký a na noze těsný.

Stříbrný lesk

Zatímco nás za chvílí začne v obchodech pronásledovat vánoční boom slev, některé z módních domů se už nyní rozhodly lákat své zákazníky na zajímavé akce. Největším tahákem a výrazným trendem jsou metalické stříbrné boty. Pokud tento módní kousek správně sladíte, budete zaručeně in a originální.

Vysokánské kozačky až ke stehnům se sice nosily už minulou sezonu, vy si je v klidu můžete obout i letos. Jde o jeden z dlouhotrvajících trendů, který se pravděpodobně zopakuje i příští rok. Vysoké kozačky, sahajícím až ke stehnům, se neztratí ani během jara. Těmi nejoblíbenějšími jsou ty, které obtáhnou nohu a zviditelní její délku. V obchodech najdete tyto boty z různých materiálů, jako je kůže, koženka či semiš.Módní svět je plný protikladů, tak proč si k jemným špičatým kozačkám nepořídit další boty na platformě, které též byly hitem minulého roku. Nádech superhrdiny dodají punkové boty na vysoké platformě s řetězy a přezkami či elegantnější verze s perlami. Platformy jsou navíc trendem celého roku, a to jak na kozačkách, polobotkách, mokasínech, tak i na sandálech, lodičkách či žabkách.

Kotníkové boty

Módní kotníkové boty se letos na podzim objeví v různých tvarech, barvách a modelech. A to doslova od šněrovacích modelů Bibhu Mohapatra inspirovaných brogues až po tvary platformy Adeam punk chic, od modelů s velkými barevnými brožemi z drahých kamenů, které jsme viděli na módní přehlídce Moschino, až po ty špičaté, které jsou celé poseté světlými body od Giorgio Armani a ideální pro elegantní příležitosti.

zdroj: CCC.eu, Cosmopolitan.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související