Praha je nejkrásnější město světa

A skvělé místo k životu
foto: Hasan Akbas

Karlův most, Staroměstský orloj, Čertovka nebo Letná… Praha byla zvolena nejkrásnějším městem planety. V žebříčku magazínu Time Out porazila Paříž, Řím, New York či Amsterdam.

Časopis Time Out již počtvrté vyhlásil anketu o nejkrásnější město světa. Podle čtenářů a redaktorů se tak San Francisco stalo nejlepším městem k žití na světě a Praha tím nejkrásnějším. Caroline McGinn, šéfredaktorka časopisu uvedla, že tímto projektem chtějí především podpořit turistiku. Ankety se účastnilo přes 27 000 lidí z celého světa.

83 % hlasujících opěvuje krásy Karlova mostu, Staroměstský orloj a celkově architekturu města. Důležitým faktorem pro čtenáře je i „odpočinek“ ve městě, tedy místa, kde si člověk může dát kávu a kochat se atmosférou města. 89 % dotazovaných dokonce uvedlo, že Praha je unikátní tím, že se po ní dá krásně toulat pěšky. Navíc v době koronavirové krize byly památky, jindy obsypané turisty, zcela prázdné a přístupné.

foto: Jorge Fernandez Salas

„Není to jen o budovách. Vydejte se do Letenských sadů, odkud se vám otevírají úchvatné výhledy, nebo se toulejte po břehu Vltavy, pokud chcete něco klidnějšího,“ píše Time Out.

Praha je už desítky let velmi oblíbenou turistickou destinací. Cestovní web Flight Network sestavil v roce 2019 seznam nejkrásnějších měst díky průzkumu, do kterého bylo zapojeno více než 1 000 redaktorů a agentur zaměřených na cestování po celém světě. Praha se umístila na 14. místě světového žebříčku.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související