Tip na vánoční film: Romantická komedie Holidate baví

Romantika, jak má být. Navíc s vtipem.
Holidate film
foto: Netflix

Adventní večery jsou jako stvořené pro filmy, u kterých se odreagujete, zasmějete a možná na konci utřete i slzu, že to dobře dopadlo. Povedené pohádky pro velké holky nás často baví i po letech. Je to už rok, co se na Netflixu objevila romantické komedie Holidate (Sváteční rande). Ale stojí za to si ji pustit. Klidně i znovu.

Když vám táhne na třicet, jste singl, máte příšernou rodinu, kde vám pořád všichni předhazují, jak jste nemožná, a navíc se zase blíží svátky, není vám právě úplně nejlíp. A moc vám nepomůže, když pohledný týpek, kterého potkáte v obchoďáku, vám hned v prvních minutách vpálí, že nejste dost atraktivní. Alespoň ne pro něho. Přesně takhle film Holidate začíná. A zejména díky výkonu Emmy Roberts v roli hlavní hrdinky Sloane baví od první chvíle.

Kristin,Chenoweth (tetička Susan), Emma Roberts (Sloan), Luke Bracey (Jackson) foto: Netfliix.com

Nechybí mu totiž to hlavní, co dělá dobrý film dobrým filmem – humor, nadhled a charismatičtí hrdinové, kteří jsou vám sympatičtí od prvního dialogu. A samozřejmě to mezi nimi jiskří. I když trochu jinak, než jsme u podobných snímků zvyklí. Víc z děje prozrazovat nebudeme. Nalijte si sklenku dobrého vína, pohodlně se usaďte a užijte si to. A pak si v klidu sněte o tom, co byste řekly sakra pohlednému a trochu drzému Australanovi, který by vás pozval na sváteční rande….

Emma Roberts je neteří slavné Julie Roberts / foto: Instagram Emma Roberts

Bude pokračování?

Nebývá úplně zvykem, že by se takřka hned po premiéře rozjely spekulace o tom, zda bude mít film pokračování. U Holidate tomu tak ale bylo. Autorka scénáře Tiffany Paulsen prý už má plány, jak by se mohl příběh dál odvíjet. Záleží především na tom, zda mu dá Netflix zelenou. „Určitá naděje tu je,” řekla Tiffany Vanity Fair. „Doufáme, že lidé budou zvědaví, co dalšího by se mezi Sloan a Jacksonem, mohlo stát a kam to povede. Takže si budeme držet palce.” Na otázku, jak by si pokračování představovala konkrétněji, pak odpověděla: „Nejspíš by oba odjeli do Jacksonovi rodné Austrálie. Tam by se Sloan musela seznámit a trochu sžít s jeho rodinou. Což by nebylo snadné. A rozhodně by vše nešlo podle plánu,” prozradila Tiffany.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související