Dagmar Pecková si k dvojitému výročí nadělila knihu

Mezzosopranistka vydává originální autobiografii.
foto: Instagram Dagmar Pecková

Jedna z našich nejslavnějších pěveckých osobností poslední doby, oslaví letos dvojité jubileum – životní i profesní.

Nejenže 4. dubna sfoukne až neuvěřitelných 60 svíček na svém narozeninovém dortu, ale navíc si připomíná svou první divadelní roli, kterou Dagmar Pecková (59) získala před čtyřiceti lety. K těmto výročím si nadělila knihu s podtitulem Šaty noty boty.

foto: Instagram Dagmar Pecková

Kromě zpěvu zde najdete hovory o módě, o vztazích a radosti z hudby. Známá pěvkyně se přiznává i k mnoha životním karambolům, nutným kompromisům, určité osamělosti či syndromu vyhoření.

Živel Dagmar se v knize ukazuje jako žena, která srší nápady. Bývá pokaždé jiná: jednou něžná se zavřenýma očima a pohledem dovnitř duše, jindy ohnivý „Beran“. Rázná, ale zároveň empatická. Ví, co chce. Přímá, jako když vyšije. Životní názory má jasně dané a nebojí se je říkat nahlas. A když to nejde tudy, půjde to jinou cestou… I když se jeví všem na první pohled jako energický extrovert, je to naopak.

Dagmar Pecková ve své biografii ukazuje, že přes svoji nezpochybnitelnou světovou slávu a úspěchy je také jen zranitelnou ženou, která musela dělat i nepříjemná rozhodnutí a občas si nevěděla sama se sebou rady. Během vzpomínek i plánů do budoucna však neustále zaznívá jedno její motto: Nevzdávat se. 


Dagmar Pecková: Šaty, noty, boty

datum vydání: 29. 3. 2021
počet stran: 192
formát: 160×235
pevná vazba s přebalem
399 Kč


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související