Sharon Stone ve své knize popsala obtěžování a facky

Slavná herečka vydala paměti, kde velmi otevřeně mluví o drsné realitě slavného Hollywoodu.
foto: Instagram Sharon Stone

Slavná herečka se ve svých 63 let rozhodla vydat paměti. V knize, která nese název Krása druhého života, si rozhodně nebere servítky.

Sharon Stone se na stránkách svých vzpomínek svěřila s tím, jak to v zákulisí při natáčení hollywoodských filmů probíhá. Neopomněla ani vylíčit, jak ji jeden nejmenovaný producent nutil, aby měla skutečný sex s hlavním hrdinou filmu. Údajně tak chtěl docílit, aby mezi nimi byla i před kamerou opravdová chemie.

„Chodil ve své kanceláři sem a tam a naprosto vážně mi vysvětlil, proč bych měla svého hereckého kolega pořádně „ošukat“, což bylo naprosto nechutné,“ popsala své zkušenosti. Jméno režiséra i kolegy si však herečka nechala pro sebe. Jelikož většina jejích filmů byla plná sexuálních scén, můžeme jen spekulovat, o kom přesně píše.

V knize pak dále sděluje, že tato zkušenost nebyla ojedinělá. V minulosti prý mnoho filmových studií vidělo v herečkách jen „ozdoby“, které musí udělat vše, co se po nich chce. „Cítila jsem to ale tak, že by prostě měli najmout hereckého kolegu, který oplývá talentem, někoho, kdo to zahraje a bude si pamatovat scénář. Říkala jsem si, že se s ním mohou klidně vyspat sami, ale ať mě z toho vynechají. Mojí prací je hrát, a to jsem jim také řekla.“

foto: Instagram Sharon Stone

Spor o kalhotky

Během své kariéry prožila podle svých slov spoustu nepříjemností, ale vždy se s tím dokázala poprat. A to dokonce doslova. Zfackovala totiž režiséra filmu Základní instinkt, Paula Verhoevena! A to hned poté, co zhlédla finální verzi tohoto filmu, konkrétně lechtivou scénu, kdy přehozením nohy přes nohu ukáže, že nenosí kalhotky.

„Měla jsem jasnou domluvu s režisérem, že si sundám kalhotky jen za předpokladu, když můj rozkrok nebude vidět ve filmu,“ líčí v knize. Režisér jí totiž tvrdil, že její bílé kalhotky zhoršují světelné podmínky natáčení. Je ale mnohem pravděpodobnější, že záběr bez kalhotek prostě chtěl. Navíc během prvního promítání se u plátna sešli všichni producenti i agenti a jí prý málem ranila mrtvice, když viděla při dané scéně záběr na svou vagínu.

foto: Instagram Sharon Stone

Poté se zvedla, přišla k režisérovi, zfackovala ho a vyhrožovala mu právníkem. Pohrozili jí ale, že jí zničí kariéru, a tak se rozhodla scénu ve filmu zachovat. Režisér však tvrdí, že Sharon Stone lže: „Jakákoliv herečka ví, co bude vidět, když ji požádáte o to, aby si sundala spodní prádlo a míří na ni kamera.“

Herečka v dalších kapitolách podrobně popisuje řadu incidentů, včetně toho, jak jí bývalý manažer hrozil, že když nebude „kurva,“ nikdo ji neobsadí. Dnes si uvědomuje, že je „kandidátkou #MeToo“. Ale bránit se špatnému zacházení dokázala. „Dělala jsem problémy, odmítala jsem cokoli, co se mi nelíbilo. Když mi řekli, sedni si mi na klín, odešla jsem z placu.“


Velmi otevřená kniha vzpomínek

Sharon Stone, jedna z nejznámějších hereček, utrpěla před pár lety masivní mrtvici, která ji stála nejen zdraví, ale i kariéru, rodinu i slávu. V knize Krása druhého života zaznamenává své úsilí o obnovení svého života a pomalou cestu zpět ke zdraví.

Na stránkách knihy Stone hovoří také o svých stěžejních rolích, pochybných přátelstvích, nejhorších zklamáních i největších úspěších. Odhaluje rovněž traumata z dětství. Popisuje sílu a smysl života, který našla ve svých dětech a ve svém humanitárním úsilí. A nakonec mluví o tom, jak se snaží o smíření se svou rodinou.

The Beauty of Living Twice, Martinus.cz, cena 611 Kč


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související