Úterní jóga s Katarínou: pozice prkno/ Phalakásana

Prodýchněte se s námi!
foto: Jóga Ateliér

V našem novém seriálu vás každé úterý jogínka a víla Katarína Mikulandová naučí správně provádět jednu pozici. Celý týden můžete trénovat a těšit se na další.

Jóga s Katarínou pod křídly Jóga Ateliéru vás naučí správně dýchat, protáhnout se i milovat a respektovat své tělo. Nepotřebujete k tomu vlastně vůbec nic, jen trošku místa, podložku (ale i bez té to jde), chuť cítit se lépe a něco málo pro sebe udělat. Každý týden se zaměříme na jednu pozici. Naučíte se, jak se správně do pozice nastavit, jak ji provádět i prodýchat. Katarína vás upozorní i na případné chyby, kterých je třeba se vyvarovat. Nezapomeňte, že před lekci je dobré nic nejít ani nepít, odměnit se můžete, ale hned potom. Třeba dobrým kafíčkem a čokoládou. Tak jdeme na to, dnes to bude pozice prkno/ Phalakásana, z které přejdeme do pozice bočního prkno/Vasišthásana.

Pozice prkno/ Phalakásana

Foto: Jóga Ateliér

Jógová geometrie: ramena nad zápěstí, aktivní střed a pánev v neutrálním postavení, šikmá rovina z celého těla.

Nyní zkuste přejít do pozice bočního prkna/Vasišthásana. Odtlačte od paže, pokrčte horní nohu a položte ji na špičku co nejblíže k tělu.

Foto: Jóga Ateliér

Pomozte si přidržením ramene, zacentrujte ramenní kloub. Dlaň musí být přesně pod ramenem. Horní nohu nyní natáhněte, obě nohy natočte do strany a hodně se do nich opřete. Volnou ruku zvedněte vzhůru. Po výdrži strany vyměňte.

Foto: Jóga Ateliér

Konzultant sanskrtu: Helena Hadvigová

Lekce Jóga s Katarínou online

Jóga Ateliér je nyní z nařízení vlády stále zavřený, ale o lekce s Katarínou nebo další lektorkou Jiřinkou nepřijdete. Pořádají je pro vás online. Rozvrh a více informací najdete na Facebooku a YouTube.

Kdo je Katarína Mikulandová?

Slovenka, bývalá zdravotní sestra, máma dvou synů, která žije v Praze a jógu učí s lehkostí víl.

Praxi s ní si můžete vyzkoušet i pod křídly Jóga ateliéru, kde kromě Kataríny vede lekce i mnoho dalších skvělých lektorek. Více informací na www. jogaatelier.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související