Úterní jóga s Katarínou: pozice prkno/ Phalakásana

Prodýchněte se s námi!
foto: Jóga Ateliér

V našem novém seriálu vás každé úterý jogínka a víla Katarína Mikulandová naučí správně provádět jednu pozici. Celý týden můžete trénovat a těšit se na další.

Jóga s Katarínou pod křídly Jóga Ateliéru vás naučí správně dýchat, protáhnout se i milovat a respektovat své tělo. Nepotřebujete k tomu vlastně vůbec nic, jen trošku místa, podložku (ale i bez té to jde), chuť cítit se lépe a něco málo pro sebe udělat. Každý týden se zaměříme na jednu pozici. Naučíte se, jak se správně do pozice nastavit, jak ji provádět i prodýchat. Katarína vás upozorní i na případné chyby, kterých je třeba se vyvarovat. Nezapomeňte, že před lekci je dobré nic nejít ani nepít, odměnit se můžete, ale hned potom. Třeba dobrým kafíčkem a čokoládou. Tak jdeme na to, dnes to bude pozice prkno/ Phalakásana, z které přejdeme do pozice bočního prkno/Vasišthásana.

Pozice prkno/ Phalakásana

Foto: Jóga Ateliér

Jógová geometrie: ramena nad zápěstí, aktivní střed a pánev v neutrálním postavení, šikmá rovina z celého těla.

Nyní zkuste přejít do pozice bočního prkna/Vasišthásana. Odtlačte od paže, pokrčte horní nohu a položte ji na špičku co nejblíže k tělu.

Foto: Jóga Ateliér

Pomozte si přidržením ramene, zacentrujte ramenní kloub. Dlaň musí být přesně pod ramenem. Horní nohu nyní natáhněte, obě nohy natočte do strany a hodně se do nich opřete. Volnou ruku zvedněte vzhůru. Po výdrži strany vyměňte.

Foto: Jóga Ateliér

Konzultant sanskrtu: Helena Hadvigová

Lekce Jóga s Katarínou online

Jóga Ateliér je nyní z nařízení vlády stále zavřený, ale o lekce s Katarínou nebo další lektorkou Jiřinkou nepřijdete. Pořádají je pro vás online. Rozvrh a více informací najdete na FacebookuYouTube.

Kdo je Katarína Mikulandová?

Slovenka, bývalá zdravotní sestra, máma dvou synů, která žije v Praze a jógu učí s lehkostí víl.

Praxi s ní si můžete vyzkoušet i pod křídly Jóga ateliéru, kde kromě Kataríny vede lekce i mnoho dalších skvělých lektorek. Více informací na www. jogaatelier.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související