Sexy střižené mikádo, ideální k rolákům a vysokým límcům

Trendy účes sezony!
foto: Instagram Hairstylist

Pamatujete si na legendární účes Mii Wallace v podání Umy Thurman v Tarantinově Pulp Fiction? Krátké sexy mikádo je neuvěřitelně šik i po téměř třiceti letech. Letos na podzim víc než kdy jindy.

Pokud přemýšlíte o zkrácení vlasů, gratulujeme k odvaze. Než se rozhodnete, který střih bude pro vás ten pravý, zkuste popřemýšlet právě o tzv. bobu. Kratší i delší mikádo je jako stvořené pro ženy z jemnějšími rovnými vlasy. Nabízí se několik variant, jak ho můžete nosit. Dokonalé je s kratší ofinou, ale zrovna tak můžete vsadit na stejnou délku všech vlasů. Jen musí kadeřník trochu zakouzlit s nůžkami a konce prostříhat plasticky, aby vynikl objem a účes nepůsobil ospale. Pro odvážnější je tu i francouzský bob, kdy jsou vlasy střižené jen kousek pod uši.

Jednoduché a bez námahy

S přicházející zimou nenajdete praktičtější účes. Sexy střižené mikádo vypadá skvěle s roláky a vysokými límci kabátů či bund. Je to hravé a neuvěřitelně ženské. Pokud máte vlasy od přírody rovné, nevyžaduje vlastně žádnou úpravu. Potřebujete jen kvalitní, nejlépe vyhlazující šampon, lesk, a pro hodně suché vlasy olej. Je to úžasný účes typu vstala a šla, ideální pro řidší jemné vlasy. Pokud máte ovšem vlasy od přírody zvlněné a hustší, vyhlídky na uhlazené mikádo se raději vzdejte. Každodenní martýrium s žehličkou neudělá dobře ani vám ani vlasům. Myšlenky na hravé mikádo se ale vzdávat nemusíte. Jen se poraďte s kadeřníkem, který střih vyhovuje vašim vlasům. Hravá rozvolněná varianta je také šik, navíc viditelně omlazuje. Trendem je přirozenost, proto přizpůsobte střih přirozené kvalitě vlasů, a ne naopak.

Inspirace pro vás…

Našli jsme pro vás ty úplně nejvíc šik účes této sezony… Tak vybírejte! V kurzy jsou všechny.

Hravé vlny

foto: Instagram Lucyhale

Sexy linie

foto: Instagram Ciprianvaidahair

Na pěšinku

foto: Instagram Oliviaculpo

Ležérní elegance

foto: Instagram Lucihale

Na rovinu

foto: Instagram Lucyhale

Francouzský šarm

foto: Instagram Cajmel

Podzimní kadeřnické trendy 2021: Ofina slaví velký návrat!

foto: Disney

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související