Vévodkyně MEGHAN uspěla s žalobou proti bulváru

Žaloba kvůli uveřejnění soukromého dopisu má vítězství na dosah.
foto: Instagram Sussexroyal

Manželka britského prince Harryho vévodkyně ze Sussexu Meghan (39) podala na společnost Associated Newspapers, vydavatele bulvárního listu Mail on Sunday v únoru 2019 žalobu. A soud jí teď dává za pravdu.

Deník uveřejnil v pěti článcích dopis, který psala Meghan v soukromé korespondenci svému otci Thomasi Merkleovi, a to krátce po svatbě v srpnu 2018. Její otec ho měl osobně předat do redakce.

11. února došel soudce Mark Warby k závěru, že otisknutí citací z dopisu porušil vydavatel soukromá práva Meghan. „Žalující strana měla důvodné očekávání, že obsah dopisu zůstane soukromý. Články v Mailu byly s tímto očekáváním v rozporu,” uvedl.

Zástupci deníku naopak argumentovali, že vévodkyně počítala s uveřejněním dopisu, jako plánem mediální strategie. Jaké budou další kroky, to se dozvíme v březnu, kdy se koná další stání.

S ataky na bulvár mají manželé své zkušenosti. V roce 2019 například princ podal žalobu na vydavatele britského bulvárního deníku The Sun kvůli údajnému nelegálnímu odposlouchávání telefonní hlasové schránky.

Právě kvůli střetům s bulvárem se princ Harry a jeho manželka Meghan rozhodli 8. ledna 2020 vzdát své role v královské rodině a svůj čas hodlají dělit mezi Británii a Severní Ameriku. Podle zpravodaje BBC Jonnyho Dymonda byl Buckinghamský palác oznámením nepříjemně překvapen.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související