Co je symbolem mládí číslo jedna? Plné rty!

foto: Morgan Alley

Víte, že rty jsou hned po očích druhým místem, na které se každý při pohledu na vás zaměří? A řeknou toho o vás mnohem víc, než tušíte!

Zatímco úzké rty podvědomě spojujeme s přísností a jistou neupřímností až lstivostí, ty plné, hladké a symetricky vykrojené jsou – napříč všemi kulturami – symbolem smyslnosti, vřelosti, zdraví a mládí. Přirozený tvar sice nezměníme, přesto správnou péčí zmůžeme mnohé. Pusu na to!

Pokožka rtů je velmi tenká, nemá prakticky žádné mazové žlázky a nedokáže vytvářet melanin, který by ji přirozenou cestou ochránil před sluncem. Stačí tedy trochu nepohody v podobě suchého vzduchu, mráz nebo ostré slunce a naše pusa je hned suchá, nepříjemně napnutá, svědí. Což vede k tomu, že si ji bezmyšlenkovitě začneme olizovat ve snaze ji trochu navlhčit, což celý problém jen zhoršuje. Ani záchrana ve formě balzámů nemusí vždy fungovat, stačí vybrat nevhodný a vše je ještě horší. Jak o ni tedy správně pečovat? Tyto tři kroky vás zachrání!

PEELING

Na trhu je několik různých typů peelingů určeným přímo na jemnou pokožku rtů. Ty na tvář či dokonce tělo jsou na jejich jemnou pokožku moc hrubé, proto je nepoužívejte. Pokud se vám nechce utrácet, vezměte asi jednu čajovou lžičku obyčejného cukru krupice, zakápněte jakýmkoli olejem (například olivovým nebo meruňkovým) a vzniklou kašičkou rty promasírujte. Zaměřte se zejména na hranu rtů, kde se tvoří první jemné vrásky. Kůže se prokrví a rty se opticky trochu vypnou a zvětší. Dobře poslouží i masáž kartáčkem na zuby nebo hrubší žínkou.

Peeling na rty, Hello Body, 399,99 Kč / foto: archiv firem

MASKA

Pokud máte některý z vyživujících balzámů vyzkoušený, že vám dělá dobře, naneste ho v hodně silné vrstvě, nejlépe prstem. Pokud si chcete trochu pohrát, ošetřete nejdříve spodní ret a mrněte do zrcadla. Zdá se plnější než ten horní? To není optický klam, jemné pokožka rtu se díky balzámu vypne, a proto působí větší.

Noční maska na rty, Laneige, 610 Kč / foto: archiv firem

Použít můžete i čisté bambucké máslo nebo obyčejné sádlo. V principu jsou nejlepší prostředky, které obsahují co nejméně složek a jsou přírodní. Na rozpraskané rty je skvělý i med. Prostě jím pusu potřete a nechte působit co nejdéle. A pokud víte, že se budete pohybovat delší dobu na slunci, použijte balzám s vyšším UV faktorem

Plnost a barva rtů

Pro barvu rtů je důležité prokrvení, proto si je navykněte během dne několikrát promnout, prudce proti sobě stisknout, povolit, stisknout… Opakujte alespoň pětkrát. Velmi dobrým cvičením na plnost rtů jsou také cviky z obličejové jógy. Dále si můžete vzít na pomoc nejrůznější kosmetické pomocníky. Pokud máte od přírody ústa nesymetrická, může se vše napravit vpichy kyseliny hyaluronové, ale je nutné, aby je prováděl zkušený specialista a také počítejte s tím, že efekt vydrží zhruba půl roku, pak se musí opakovat. Zvážit samozřejmě můžete i zvětšení, ale pamatujte, že každá úprava rtů je hodně viditelná a sázka na přirozenost je vždy tou lepší variantou.

Pro hezké rty:

Tyčinka na rty, Avène, 169 Kč / foto: archiv firem
Olejíčky na rty, Duo Lip Oils, Clarins, 520 Kč / foto: archiv firem
Olej na rty, Purity Vision, 159 Kč / foto: archiv firem
Protivrásková péče na oční okolí a rty Nuxe Nuxuriance Ultra, 1 034 Kč / foto: archiv firem

5 důvodů, proč je jojobový olej požehnáním pro pleť

foto: Essential

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související