Saalbach-Hinterglemm: Lyžařský ráj pro malé i velké

foto: Daniel Roos/ Tourismusverband Saalbach Hinterglemm

Pokud máte chuť vozit se celý den po naprosto odlišných sjezdovkách, a přitom ani jednu nesjet dvakrát, je pro vás lyžařský areál s asi nejdelším názvem na světě Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn jako stvořený.

Nejdelší tu ale ani zdaleka není jen název. Stejně rozmanitá je i síť vleků a sjezdovek rozkládající se na obou stranách hluboko zaříznutého údolí. Tento region na území spolkových zemí Tyrolska a Salcburska spojuje nejen 270 kilometrů sjezdovek, 70 moderních lanovek a 60 útulných a stylových horských chat, ale také tři obce, které vynikají tradiční rakouskou pohostinností, výhodnou polohou i perfektními podmínkami pro své návštěvníky.

Foto: Tourismusverband Saalbach Hinterglemm/ Moritz Ablinger (2), Christian Wöckinger (2), Daniel Roos (2), Mia Knoll (1), Leogang Fieberbrunn (1), Mirja Geh (1), Hinterglemm Leogang (1) Christoph Johann (1), Marco Odermatt (1), Walking Distance (1)

Špatně zvolit tu prakticky není možné

Saalbach Hinterglemm je nejživější obcí v oblasti. Dvě centra s příjemnými pěšími nákupními zónami lákají k procházkám i posezení po lyžování. Obrovskou výhodou je, že téměř všechna zdejší ubytovací zařízení se nachází v blízkosti lanovky nebo přímo na okraji sjezdovky. Celá oblast patří mezi tři největší v Rakousku a mezi vůbec nejmoderněji vybavené v Alpách. Je zaměřená především na rodiny s dětmi, proto je tu vše uzpůsobeno i pro začátečníky, i když se tu najdou také velmi prudké svahy pro zkušené lyžaře. A jak jsme si mohli sami na místě vyzkoušet, některé jsou opravdu pro fajnšmekry. Příjemné je, že přestože je celý areál Skicircusu velmi rozsáhlý, projet ho dokážete i za den, a to především díky skvělé vymyšlené návaznosti jednotlivých lanovek. Občas je sice nutné přejít krátký úsek s lyžemi na rameni, ale určitě se moc nenadřete. Tam. kde by bylo potřeba vystoupat, najdete pohodlný výtah.

Skvělé jídlo i zábava

Pokud nechcete trávit celou dovolenou v Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn jen na sjezdovkách, máte tu i spoustu možností k další zábavě. K těm nejoblíbenějším patří procházka ke zdejší stezce korunami stromů, která je součástí místní přírodní okružní stezky okolní přírodou. Dojít sem můžete pěšky, nebo se nechat svést koňským spřežením přímo od parkoviště. Na cestu zpátky vám tu rádi za příznivých sněhových podmínek půjčí sáňky, takže příjemná vycházka bude korunována další zábavou. K samotné stezce korunami stromů vede „Alpine Golden Gate Bridge“, 200 metrů dlouhý visutý most ve výšce 42 metrů na údolím. Jeho přechod vyžaduje trochu sebezapření, ale rozhodně je to zážitek. A ano, houpe se to!

Dalším skvělým zážitkem je vyjížďka rolbou k chatě Spielberghaus, kde si můžete dát naprosto fantastickou večeři. A pak odtud sjet k parkovišti znovu na sáňkách, které vám tu také půjčí. Pokud jako my pojedete za tmy, nebojte, většina úseků je osvětlených, ale sviští to moc pěkně. Ještě rádi si vzpomenete na zkušenosti ze sáňkování v dětství. A pravděpodobně s úsměvem na rtech zjistíte, že některé věci se prostě nezapomínají.

Kde se ubytovat?

Výhodou celého střediska Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn je již zmíněný fakt, že se tu zaměřují především na rodiny s dětmi a školní kurzy, čemuž odpovídají i ceny ubytování. Rozhodně nejde o luxusní středisko s vyšponovanými cenami, i když služby jsou tradičně na velmi dobré „rakouské“ úrovni. My bydleli ve velmi příjemném hotelu Hotel Alpen-Karawanserai, ve kterém oceníte nejen výtečnou polohu blízko dolních stanic lanovek, ale především zdejší wellness, ve kterém je po lyžování skutečně radost odpočívat. Za zmínku stojí i skvělá kuchyně v „Café Oriental“. Jestli můžu doporučit, dejte si tu box s překvapením, nebudete zklamáni. A dost pravděpodobně se sem na něj ještě vrátíte. Ubytování na míru vám tu ale najdou i ve zdejším Urlaubservice. Stačí na holiday@saalbach.com poslat objednávku, co přesně hledáte, a dle vašich specifikací a finančních možností, vám zašlou nabídku na vhodná ubytování.

Zdroj: www.saalbach.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související