Celebrity otevřeně o botoxu. Kdo ho schvaluje a pro koho je passé?

Stárnout v Hollywoodu je těžké
foto: Falcon

O málokteré zkrášlovací proceduře se tak hojně diskutuje jako o botoxu. Pro některé ženy je jehla s jedem absolutně přes čáru, další ji zahrnuly do své běžné kosmetické rutiny. A některé herečky to dokonce neváhají i přiznat. Tvrdí, že se nemají za co stydět.

Stárnou s grácií není snadné. Zvlášť pokud vám táhne na padesát a jste herečkou v Hollywoodu. Městě odjakživa posedlém krásou a mládím. Jak říká okouzlující Goldie Hawn ve filmu Klub odložených žen svému plastickému chirurgovi: „Ty to nechápeš! Pro herečku mého věku jsou v Hollywoodu jen dvě role. Matka a řidič slečny Daisy…“ A tak mnohé neváhají si o botoxu jen špitat. Přijaly ho za svůj. Jakékoli procedura, která dokáže vyhnat z tváře známky odžitých let, je vítaná. O tom, že mnohé neznají míru a ze svého obličeje postupně vyženou spolu s vráskami i veškerou mimiku, se nemusíme příliš rozepisovat. Těch smutných příběhů je známo víc než dost. Na druhou stranu je dost i těch, které času vzdorují bez radikálnějších procedur. Pojďme se podívat, co o botoxu prohlašují.

Julia Roberts (53)

Pro krásku s odzbrojujícím úsměvem je tahle radikálnější kosmetická procedura passé. Jak jednou řekla pro časopis Elle: „Chci, aby moje děti poznaly, kdy jsem naštvaná, kdy šťastná a kdy třeba zmatená. Je důležité, aby věděly, jak se cítím. Každý obličej vypráví nějaký příběh. A neměl by to být příběh o vaší cestě do ordinace plastického chirurga.“

Nicole Kidman (54)

O botoxu kdysi prohlásila, že patří k procedurám, o kterých si nemyslí, že by fungovaly. Cestou k udržení mládí je prý jen zdravý jídelníček a cvičení… Ehm. Přesto v magazínu TV Movie prohlásila: „Jednou jsem to vyzkoušela. Ale nelíbilo se mi to. Teď už naštěstí zase můžu hýbat čelem.“ No, nechceme nikomu sahat do svědomí, ale jak jsme se nedávno mohli přesvědčit v úspěšném seriálu Mělas to vědět (HBO), tohle přesvědčení o botoxu jí dlouho nevydrželo. Nebo že by za její vyhlazenou tváří bylo opravdu jen cvičení a dostatek zeleniny?

Kate Winslet (46)

Sympatická kráska, která se asi nejvíc proslavila filmy jako „Titanic“ (1997) a „The Holiday“ (2006) a v poslední době zazářila v seriálu HBO Mare of Easttown,  na otázku časopisu Harper’s Bazaar, zda někdy uvažovala o botoxu, odpověděla tak jednoznačně, že ani třeba překlad: „Oh f*** no!“

Julianne Moore (60)

Během rozhovoru pro časopis Allure v roce 2010 požádali stále okouzlující herečku Julianne Moore o názor na kosmetické procedury, včetně botoxu. „Nevěřím, že díky tomu lidé vypadají lépe. Myslím, že to jen způsobuje, že vypadají, jako by jim něco udělali s obličejem, ale nemyslím si, že to podvědomě považujeme za přitažlivé,“ řekla tenkrát.

Courteney Cox (57)

V roce 2016 herečka, známá především ze seriálu „Přátelé“, přiznala, že lituje plastické operace, kterou podstoupila. „Snažila jsem se dohonit mládí. To je ale něco, s čím nemůžete držet krok. Dříve či později zjistíte, že ať se snažíte zastavit čas sebevíc, stejně se jednoho dne na sebe podíváte do zrcadla a řeknete si: Bože, vypadám hrozně.“

Cameron Diaz (49)

Cameron Diaz si myslí, že lidé by měli především pochopit důvod, proč o botoxu uvažují. „Pokud jim má pomoci cítit se lépe a opravdu to potom tak je, tak s tím nemám problém, “ vyjádřila pro Huffington Post svůj smířlivý názor.

Brooke Shields (56)

Bývalá dětská hvězda na svůj věk vypadá skvěle. A i díky cvičení se udržuje ve skvělé formě. V roce 2010 řekla časopisu Ladies‘ Home Journal, že botox vyzkoušela, ale s dalšími zákroky, prý bude opatrná. Nejsem fanouškem svých vrásek, ale sázím spíš na laserové a další jemnější procedury. Nerada bych vypadala jako Joker.“

Cindy Crawford (55)

Podle jedné z absolutně nejúspěšnějších světových supermodelek si musíme přiznat, že v určitém věku je na místě o botoxu přemýšlet. A nebát se ho. „Nemá cenu si lhát,“ řekla pro InStyle. „Krémy jsou sice fajn, ale pokud se sebou chcete opravdu něco udělat, nezbývá než se spolehnout na vitaminové injekce, botox a kolagen.Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související