Pařížský týden módy udává i beauty trendy

Těšte se na gotický styl, sponky (hodně sponek) a look právě vyšla z vany.
Beauty trendy
foto: Chanel

Kromě nejnovějších módních trendů předurčují týdny módy v New Yorku, Londýně, Miláně a Paříži i ty týkající se krásy – make-upu a hairstylingu.

A o tom pařížském to platí dvojnásob. Přesto, že kvůli pandemii byly mnohé přehlídky zredukované, nebo se představily jen ve video projekcích, bylo na co se dívat. A z čeho odvozovat, jaké beauty trendy zavládnou v příštím roce.

Vizážisté Chanelu i Diora vsadili shodně na výrazné černé linky, které ovšem už nepůsobí tak tvrdě a emo jako v loňském roce. Neuvěřitelnou show se pochlubili i přední make-up artistka Fara Homidi a umělecký kadeřník Louis Ghewy. Ti spojili své síly a předvedli styl, kterému vévodily zarudlé tváře a mokré vlasy… Jakoby naši každodenní koupelovou rutinu, chvíli, kdy vyjdeme z horké sprchy, přetvořili do elegantní cool estetiky.

Nejzajímavější momenty z přehlídek

beaury trendy paris week 1

Líčení ve stylu Brigitte Bardot je založeno na třech atributech – výrazném obočí v přirozené barvě ladící s odstínem vlasů, klasickém kouřovém líčení protaženém až k hraně obočí a nevýrazných rtech bez lesku.

beaury trendy paris week 2

Odvážný look, zjevně inspirovaný krásou hereček němých filmů vytvořil vlasový mág Sam McKnight pro kolekci Dries Van Noten’s. Vynikne především na vlasech výrazných odstínů.

beaury trendy paris week 4

Vizážistka Pat McGrath vytvořila pro přehlídku Chloé dramatické kouřové líčení očí s výrazně protaženými linkami. Zbytek tváře pak ponechala co nejpřirozenější. Kadeřník Guido Palau vyzdvihl efekt líčení dokonale hladkým účesem s nápaditě upravenými prameny.

beaury trendy paris week 3 3

Styl, který vizážistka Fara Homidi nazvala „spa chic“ je založený na dokonale porcelánové pleti, nepatrně zvýrazněných řasách, lesku na rty, a především správně zvolené tvářence. Fara doporučuje Clarins Joli Blush, která vyhrál cenu Best of Beauty Award.

beaury trendy paris week 5

Vizážistka značky Dior Peter Philips zvýraznil oči modelek silnými, černočernými linkami pomocí voděodolné tužky Diorshow 24H Stylo Matte Black. Vnitřní koutky očí jemně prosvětlil, na tvář nanesl lehounký krycí krém a rty ponechal v přirozeném odstínu, aby vynikl kontrast s výrazným líčením očí. Kadeřník Guido Palau doplnil look nápaditě svázanou čelenkou.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související