Make-up léta 2021: 5 zásadních trendů. Chladné barvy & lesk

Baby nebude sedět v koutě!
foto: Makeup Institute Prague

Léto je definitivně tu a s ním i nejnovější trendy v líčení. Jaký bude make-up look léta? Především barevný a zábavný!

Letní prázdninové období bylo vždy skvělou příležitostí k hrátkám s barvami, letos je to ale všechno trochu jinak. Po roce, kdy jsme převážně seděly doma a ven vyrážely zamaskované rouškou, máme chuť se konečně bavit, cestovat, žít! A této uvolněné náladě vyšli vstříc i přední vizážisté, kteří určují zásadní make-up trendy sezony a všechny hlavní světové značky se tomu samozřejmě svojí nabídkou přizpůsobují. Takže na co se máme připravit, a především si do svých kosmetických taštiček přidat?

Jasně, už přes rok se všichni zaměřujeme především na oči, když už z nás nic jiného vidět není. Ale s rozvolněním a postupným odkládáním roušek přichází i důraz na zářivou pleť a výrazná ústa. A zatímco rty by se měly lesknout sytými, případně pudrovými odstíny, pro oči jsou připraveny studené tóny vodní hladiny i odlesky zapadajícího slunce. Je to hravé, zábavné a sexy! A my už se nemůžeme dočkat chvíle, až všechny ty nové odstíny vyzkoušíme. Pojďte do toho s námi, prohlížejte, přemýšlejte a zkoušejte. Bouřlivé, třaskavé léto je tu. A s ním i ty nejkrásnější make-up trendy sezony!

Sázka na jistotu

Make-up artistka Chanel Pati Dubroff doporučuje pro dokonalý denní look jen pět osvědčených produktů.

* oční stíny v tužce Boy de Chanel 3 in 1, černé, Notino, 984 Kč
* řasenku Le volume mascara, černá, Notino, 1 025 Kč
* tvářenku, Les beiges sheer colour stick odstín N20, Notino, 1 130 Kč
* rtěnku, Rouge coco bloom Vivacity č. 132, Notino, 1 119 Kč
* konturku na rty Le crayon levres Nude Brun 132, 629 Kč

Tlukot devatesátek

Pro tento vzhled použil vizážista Allan Avendaňo duhovou paletu očních stínů. Jemná studená zeleň nádherně hraje s bronzovými odlesky… Chce to trochu odvahy, ale ten výsledek za to rozhodně stojí. Pro zajímavost přidáváme i další, ještě o něco extravagantnější, styl. Hrátky se zelenou jsou možná jenom pro odvážné, ale na letní party jako stvořené.

Ta pusa je tvá!

A ještě jednou dílo vizážistky Chanel Pati Dubroff. Tentokrát make-up look postavený na dokonale výrazných rtech. Všimněte si, jak jsou oči téměř potlačené. Styl, který byl aktuální zhruba před pěti lety, se vrátil v plné síle. Nic totiž nepůsobí víc žensky než téměř nenalíčené oči (jen řasenka a tělový oční stín) a sytá pusa. Pokud přemýšlíte, která rtěnka má tak nádhernou barvu, prozradíme. Je to Chanel Rouge Coco Bloom in 138 Vitalite. Té neodoláte.

Kouřová clona

Ano, byly populární už v zimní sezoně a ani léto je úplně nevytěsní. Kouřové linky jsou totiž natolik sexy, že ani zmizet nemohou. Jak se můžete přesvědčit v provedení make-up artisty Patricka Ta, jednou z nejslušivějších variant je spojení výrazně podmalovaných očí a lesklých rtů v tělovém nebo tmavě pudrovém tónu. Ten lesk je v tomto případě podstatný, ke kouřovým linkám prostě patří. Nálada 70. let je zpět!

V hlavní roli bronzer

Přirozeně romantický vzhled australské herečky Robie Margot potrhla make-up artistka Pati Dubroff paletkou Palette Essentielle od Chanel v odstínech studeného karamelu. „Použila jsem ji na její tváře jako bronzer i jako tajuplnou konturu kolem jejích očí,“ prozradila na svém Instagramu. Look doplňuje tělový lesk na rty.


Pastelkování. Jarní trendy v lakování: pastelové barvy vládnou…

foto: Analia Baggiano

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související