Džíny, džíny a zase džíny! Džínová mánie nabírá na síle…

Vaše hledání dokonalých džín je u konce.
foto: Unsplash

Máte to podobně a od jara až do zimy žijete pro džíny? Nedivíme se. I naše skříně (nejen žen v redakci) praskají doslova ve švech džínovou módou. Ať už jsme hubení, boubelatí, malí nebo velcí, nosit je můžeme ke každé příležitosti, stačí jen vhodně kombinovat.

Taky jste vyzkoušeli všechny styly, typy, materiály, než jste se dostali k těm džínům, které vám sedí jako ulité? Během „home office“ jsem si dala tu práci, abych zhodnotila, jaké druhy džínových pokladů jsou ty top. Udělala jsem pro všechny milovníky výběr nejlepších džínových značek, které můžeme sehnat v okolí nebo na e-shopu. Ať už jde o klasiku jako jsou Levi’s či Gap, které produkovaly ikonické džíny už v době puberty mojí babičky, až po džínové značky zaměřené na udržitelnost jako Citizens of Humanity nebo Boyish.

foto: Jason Leung

1. Matka všech

Co je víc ikoničtější než džíny Levi’s 501? Začalo to už v roce 1873, kdy Levi’s začal vyrábět pracovní oděvy pro muže. Dnes jsou tyto džíny módním základem a na vrcholu seznamu každé ženy i muže. Nevíte, které vyzkoušet? Já osobně miluji siluetu těla v džínech Ribcage Straight, 98 dolarů.

2. Věrní milovníci udržitelnosti

Značka Citizens of Humanity (COH) mluví za vše, protože střih a celkový vzhled z těchto džínů dělá oblečení, do kterého se okamžitě zamilujete. COH má svou prioritu, kterou je udržitelnost, proto je pro ni důležité omezení spotřeby vody při výrobě. Nejprodávanější a nejoblíbenější jsou džíny Emerson Slim Fit Boyfriend, 248 dolarů.

3. Legendy neumírají

Pokud jste se narodili v 90. letech, je pravděpodobné, že jste si oblíbili legendární džínovou kampaň značky Gap. Ta patří mezi nejmilovanějšími džínové oblečení s cenovou dostupností. Náš tip High Rise Distressed Cheeky, 79,95 dolarů.  

4. Ať žije ekologie

Džíny Triarchy jsou vyrobeny ze směsi tencelu a bavlny. Veškerý denim je vyráběn v továrnách, které dodržují jedny z nejvyšších etických standardů v oboru. Náš výběr: High Rise Crop Wide Leg – Indigo, 199 dolarů.

5. Americký katapult džínové slávy

Po módním debutu, který se konal na podzim roku 2019, byla značka se sídlem v New Yorku R13 katapultována do designérské džínové síně slávy. Díky jejich luxusním italským a japonským džínovým tkaninám, spojeným s ultra cool mladistvým vzhledem, se R13 rychle staly hitem nejen v USA. Nejprodávanější: Kate Skinny Jean, 345 dolarů.

6. Ženská nezávislost

AYR je arzenál džínových stylů. Motto značky zní: „Nejjednodušší věci se většinou hledají nejhůře.“ Takže hledejte a naleznete. Právě tyhle džíny patří k nejlepším a nejoblíbenějším značkám, a v šatníku by vám neměly chybět. Pokud koupíte dvoje, rozhodně neprohloubíte. Náš výběr: The Must, 225 dolarů.

7. Kultovní počin

Toto je příběh z Indie, který inspiroval mnohé další značky. Zákazníci se okamžitě zamilovali do super měkké rifloviny. Džíny značky MOTHER Denim vytvořené v LA, střihově ovlivněné 70. lety nabírají stále na popularitě. Vytvořte si svůj vlastní denim příběh i vy.
Náš tip: High Waisted Rascal Ankle Slit Flip Jeans, 248 dolarů.

8. Pohodlnost nadevše

Značka AGOLDE pochází z LA. Svým zákazníkům chce dopřát nejvyšší pohodlí a bezstarostně stárnutí v prémiových džínách. Všechny jejich džíny mají uvolněný styl, ideální pro každodenní šatník. Vyrobeno ze 100% bavlny. Neznáte? Nemáte? Je načase vyrazit na nákupy. Nejprodávanější: Crisscross Upsized Jeans, 188 dolarů.

9. Nedokonalá krása

Značka B Sides věnuje maximální pozornost detailům. Jejím mottem je: „Hledání krásy v nedokonalostech“. Tvůrci Claire Lampert a Stacy Daily pracují s textiliemi, které jsou inspirovány starožitnými kousky i z jejich vlastních šatníků. Nové kolekce džínových materiálů pochází z rodinných farem v Severní Karolíně. Jejich nekonvenční patchworkové styly doslova berou dech. Náš výběr: Arts Straight Jean Tate Vintage Patchvork No.2, 325 dolarů.

10. Džínová láska

Džíny pojmenované podle latinského slova AMO tedy láska, jsou skutečnou láskou. Zakladatelé Kelly Urban a Misty Zollars, kteří pochází z Los Angeles, založili firmu poté, co našli nedostatek džínů ve vintage kvalitě, které by skvěle padly na tělo. Navíc každý rok značka spolupracuje s charitativní organizací, kterou si předem vždy pečlivě vybere.
Náš výběr: Sophie Crop Indigo Blue, 186 dolarů.

11. Čistá rafinovanost

Trave je svěží džínová kolekce, kdy je každá silueta rafinovaně čistá. Pokud hledáte perfektní džíny, který musíte mít, tak právě tahle značka je pro vás jako stvořená a vy byste si je měly dát na první místo ve vašem nákupním seznamu. Náš tip: Faye Bootcut, 268 dolarů.

12. Vintage s moderním nádechem

Boyish Jeans jsou perfektní kombinací vintage džínů s moderním nádechem. Zaměřují se na udržitelnou denim módu. Hlavním cílem firmy je použití jednu třetinu vody běžně používané k výrobě džínů. Možná jste totiž ani nevěděli, že na výrobu jedněch džínů je potřeba kolem 4 500 litrů vody. Právě tato společnost ale není lhostejné životní prostředí, proto je dobré ji v tom podporovat. Nejprodávanější: Toby, 188 dolarů.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související