Svetry? Letošní zima volá po stylu Marka Darcyho…

foto: archiv firem

Zatímco v loňském roce frčel trend svetrů „po babičce“, letos zapomeňte na jednotvárnost a zachumlejte se do VZORŮ. Hlavně ty norské jsou hit. Klidně i s jelenem!

Vzpomínáte si na slavné scény s Markem Darcym v úvodu filmu Deník Bridget Jonesové? Na vánočních setkáních s Bridget opakovaně oblékne svetry v duchu norské módy? A světe div se, postupně se staly předvánočním evergreenem.

Na zimu si nemusíte pořizovat až tak divoké vzory s motivem soba, Santy, vánočního stromku nebo s hipstersky parohatým jelenem, jako oblékal právě Mark. Ale trendy ze Skandinávie vám rozhodně ve vašem šatníku nesmí chybět.

Máte rádi pocit, kdy se můžete zachumlat do hebkého svetru? Právě pro vás tu máme tipy, jaký si pořídit na letošní zimu. Důležité je si pamatovat, že základem je vždy kvalitní vlna – ideálně merino, která disponuje řadou skvělých vlastností, je příjemná na dotek a dokonale reguluje teplotu… Podívejte se, jaké kousky jsou právě teď „in“!

Norské vzory

Oblíbené skandinávské vzory mají svůj původ v norském tradičním kroji bunad, který byl zdoben různými motivy, jež se přenesly i do všedních dnů a staly se součástí běžných oděvů. Ze severní Evropy se pak dostaly do celého světa a již několik desítek let se drží na špici popularity. K jejich designu neodmyslitelně patří i další prvky typické pro původní kroje bunad: cínové knoflíky a spony či vyšívaná léga u zipu. Sluší jak ženám, tak i mužům, vedle nešlápnete ani s oversize velikostí, která je módní a jako bonus schová pár kilo navíc…

Propínací cardigan

Evergreen šatníků, který v sobě nese punc elegance, takže se hodí nejen do přírody, ale lze jej nosit i do práce jako doplněk k džínům, kalhotám, šatům i sukni. A je tady také praktická stránka věci: rozepnutím získá outfit nový šmrnc a vy navíc můžete jednoduše regulovat teplotu v závislosti na venkovních podmínkách. Zvolit lze slušivé knoflíčky, sportovnější střih se zipem, anebo vybrat atraktivní čistý design bez zapínání.

Slaďte se s partnerem! 

Pořiďte si svetry pro páry, které jsou dostupné v dámském i pánském provedení. Nebo lze zvolit unisex kousek, padnoucí mužům i ženám. Můžete tak ladit na společných procházkách parkem, či vyrazit ruku v ruce na setkání s přáteli. A nikdo nebude pochybovat o tom, že vy dva k sobě zkrátka patříte…

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související