Berlinale 2023: Hathaway a Stewart zazářily na červeném koberci

foto: Forum film

Festival Berlinale není jen o filmech, ale také o róbách. Herečky i modelky tu mají možnost se obléknout do luxusních šatů a oslnit davy. Letos se tato každoroční filmová událost nesla v duchu opravdu velmi zajímavých módních kreacích. Nechyběly ani americké hvězdy.

Festival Berlinale patří mezi tři nejočekávanější filmové události roku. Těmi dalšími je už jen festival v Cannes a v Benátkách. Letos se v Berlíně na červeném koberci představilo i mnoho světových celebrit. Nechyběly například herečky Kristen Stewart, Anne Hathaway, španělská filmařka Carla Simón, modelka Toni Garrn, německá ministryně kultury Claudia Roth nebo úřadující primátorka Berlína Franziska Giffey.

Co se týče módy z červeného koberce, příliš mnoho extravagance jsme neviděli, hosté volili spíše modely v ležérním stylu. Oblíbená je stále černá klasika, ale prostor tu byl i pro pestrobarevné outfity. Nechyběly tradiční flitry, průhledné látky, sofistikované siluety či výrazné doplňky.

Láska k Chanel

Někdy se zadaří a láska trvá po celý život. V tomto případě mluvíme o lásce k módní značce. Kristen Stewart totiž miluje Chanel a už několik let je ambasadorkou tohoto módního domu. Nechybí na žádné přehlídce a šaty této značky pravidelně obléká na Oscary či v Cannes. Výjimkou nebyl ani Berlín. Na zahajovacím večeru 73. filmového festivalu Berlinale, kde působila jako prezidentka poroty, byla opět nepřehlédnutelná. „Chanel je mé brnění, taková druhá kůže,“ řekla Stewart v rozhovoru pro Vogue.

Herečka se během slavnostního večera zúčastnila i premiéry filmu She Came To Me (2023) v hlavní roli s Anne Hathaway. Na tu si oblékla bílé šaty ve stylu baleríny z představení Labutí jezero. A jak je u Kristen zvykem, nezapomněla na svůj typický punkový šmrnc. Bílé nařasené šaty od Chanel doplnila černobílými kozačkami a diamantovým náhrdelníkem ve tvaru motýla. K ženské eleganci v podobě černých kouřových stínů zvolila oblíbený divoký účes.Svou účast si herečka velmi užívá, především proto, že neprezentuje žádný film a její role je tentokrát pouze divácká. „Mluvit o filmu bez dalšího tlaku na samotnou propagaci, to je pro mne velmi vzácná chvíle. Navíc tu mám čas si užít i setkání s různými lidi ze všech koutů Země. Je to tady pro mě doslova ráj,“ uvedla při oficiální tiskové konferenci Stewart.

Pracovně ovšem nezahálí. Kromě hlavní role ve dvou připravovaných filmech Love Lies Bleeding a Love Me má za sebou také svůj velmi očekávaný režijní debut snímku The Chronology of Water. „Na svou roli filmaře se připravuji odjakživa. Ukázat lidem něco tak, jak to vidíte vy, abyste se jim mohli otevřít ještě víc, je pro mě neuvěřitelně vzrušující,“ dodala.

Valentino vždy zaujme

I slavná herečka Anne Hathaway působila na červeném koberci velmi půvabně. Na slavnostní otevření Berlinale zvolila nápadně průhledné černé šaty doplněné koženými mašličkami na tečkované krajce. Tento model byl jedním z hlavní kolekce Valentino Couture jaro/léto 2023. Sofistikovanému vzhledu pak dala díky koženým rukavicím rockerský nádech. Celkový look doplnila hedvábně černými lodičkami se špičatou špičkou s drobnými mašličkami na boku.

Na slavnostním koberci byla nepřehlédnutelná i díky ikonickému účesu z filmu Ďábel nosí Pradu (The Devils Wears Prada, 2006). Vyčesaný drdol s vyfoukanou ofinou a vlnitými prameny, rámující její štíhlý obličej, doplnila přirozeně růžovým make-up a inkoustově černými linkami.

Herečka byla na festivalu vůbec poprvé a uvedla zde svůj poslední film She Came to Me. V romantické komedii, kterou napsala a režírovala Rebecca Miller, hraje Hathaway po boku Tahar Rahima, Marisy Tomei a Joanny Kuli. Datum české premiéry zatím není známé.

zdroj: Berlinale.de, Harpersbazaar.com, Vogue.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související