„Cítím se dobře,“ vzkázal nakažený TRUMP.

Testy potvrdily, že prezident má koronavirus.
Donal Trump
foto: Instagram Donal Trump

Americký prezident Donald Trump, nakažený koronavirem, leží od pátku místního času ve vojenské nemocnici Waltera Reeda. Převezen sem byl speciálním vrtulníkem.

Kvůli svému věku i nadváze patří Trump mezi rizikové skupiny. Proto lékaři nařídili, že v nemocnici zůstane preventivně několik dní. Ve čtvrtek se zjistilo, že s manželkou Melanií mají oba pozitivní test na coronavirus. Trump na Twitteru poděkoval za podporu slovy: „Cítím se dobře, myslím”.

Přestože se hovořilo o tom, že prezident vykazuje jen mírné příznaky, podle zdrojů s jeho blízkého okolí, měl vysoké horečky i dýchací potíže. Podle serveru NBC mu měli lékaři podávat lék remdesivir a obejde se bez podávání kyslíku. Podle posledních zpráv jeho osobního lékaře Sean Conley, ale americký prezident dostává nejmenovaný experimentální lék, dále vitamin D, zinek, aspirin, famotidin a melatonin.

Ani dalším státníkům se virus nevyhýbá

Začátkem července nákazu koronavirem potvrdily testy i u brazilského prezidenta Jaira Bolsonara, běloruský prezident Alexandr Lukašenko nákazu zjistil na konci července. Bez příznaků ‚přechodil‘ covid-19 a pandemii koronaviru dosud zlehčoval.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související