HOROSKOP na únor. Hvězdopravecké karty nelžou…

Co si pro nás přichystal nejkratší měsíc v roce? Dozvíte se!
foto: PxHere.com

Velmi přesné předpovědi jsou zřejmě hlavním důvodem, proč se v prakticky nezměněné podobě dochovaly hvězdopravecké karty od 17. století až dodnes.

Tyto zcela unikátní věštecké karty sestavil astronom a astrolog Giovanni Baptista Seni, jehož horoskopy si objednával i sám Albrecht z Valdštejna. Předpověď z nich je originální a překvapivě přesná. Někdy hovoří v podobenstvích a obrazech, ale zkušená astroložka a kartářka Sandra Paulů v nich umí dobře číst, naprosto jim věří a nedá na ně dopustit. Co z nich pro jednotlivá znamení vyčetla na měsíc únor?

horoskop na prosinec
foto: archiv redakce

Vodnář

Ta únava, kterou jste v posledních dnech až týdnech pořád nemohli setřást, konečně odeznívá. A mohlo by být ještě líp, kdybyste se konečně přemluvili ke každodennímu pohybu. Úplně stačí pravidelné procházky. Protože, a to si konečně přiznejte, vy ze sebe neumíte problémy jen tak setřást. Potřebujete si je odžít, prodiskutovat a prozkoumat. A fyzická námaha vám v tomto hodně pomůže. Máte sklon se trochu litovat, ale věřte, že nepřízeň osudu potká občas každého. Ovšem ti silnější se jí nepoddají. Takže zmobilizujte všechny síly a vrátí se vám to dvojnásob. V lepší kondici i duševní pohodě. Navíc v nejbližší době vás čeká setkání, které lze bez okolků nazvat osudným. Potěšíte se!

Ryby

Máte v sobě spoustu lásky, která by ráda ven, ovšem ještě nepřišel váš čas. Ale nebojte, o to sladší to pak bude. Jste příliš velký snílek a vzhledem k tomu, že ne vždy se člověku dostane toho, po čem touží, býváte často zklamaní. Zbytečně. Stačilo by vše nechat plynout a přijímat, jak přichází. Moc by se vám ulevilo. Máte sklon o problémech nemluvit a tvářit se, že neexistují. Ovšem tahle metoda moc nefunguje, tak se jí raději vzdejte. Únor vám kromě jiného přinese i nečekanou finanční hotovost, zasloužíte si ji.

Beran

Vznětlivost, která vás už tolikrát přivedla do problému, se ozve i tentokrát. Únor je sice nejkratší měsíc, přesto se stihnete několikrát úplně zbytečně rozčílit a je docela možné, že jedna z těch hádek vás ovlivní na dost dlouhou dobu. Na druhou stranu vztahy v rodině by se mohly uklidnit, ve hře je i nějaké nečekané překvapení. Nejdříve vás hodně zarazí, ale až celou situaci vstřebáte, uznáte, že takto je to opravdu nejlepší. Opatrní buďte ohledně financí, nějaká menší ztráta je dost pravděpodobná. Sice vás nepoloží, ale zamrzí.

Býk

Jste dítě štěstěny a únor vám to znovu připomene s nebývalou silou. Podaří se vám urovnat spor, která se táhne už dlouhé týdny, blíží se i nějaké finanční dorovnání, a hlavně se vám bude dařit ve vztazích. Ozve se vám někdo z minulosti a vás to hodně potěší. Půjde pravděpodobně o ženu, ale u některých květnových zrozenců by to mohl být spíš bývalý kamarád nebo spolužák. Pozor si musíte dát na žárlivost, tu svou i partnerovu, ta by vám mohla vše zkomplikovat. Ale pokud ji udržíte na uzdě, půjde vše jako po drátkách.

Blíženci

Něco, o čem už dlouho sníte, je velmi velmi blízko. Doslova klepe na dveře. Láska, že? Dost pravděpodobně tajná, zatím neprojevená a neopětovaná. Nebo že by ano? Ať tak či tak, únor to rozsekne. Nebo přinejmenším naznačí. Pozor si dejte v práci, točí se kolem vás pomluvy a mohly by vám dost ublížit. Raději dobře zvažte, co komu říkáte. Každý není taková čistá, bezelstná duše jako vy. Celá ta situace s necestováním vás ze všech znamení trápí nejvíc. Vydržet na jednom místě je opravdu těžké, ale pamatujte, co vesmír vezme, znovu vrátí. Často dvojnásob.

Rak

Touha po klidu a samotě. To je to, na co teď myslíte nejvíc. Vypětí posledních týdnů vám vzalo hodně sil, ale únor by vám je mohl pomoci vrátit. Bude ale nutné aktivní zapojení z vaší strany. Naplánujte si domácí lázně, začněte cvičit a rozmazlujte se. Potřebujete to! Brzy vás překvapí zpráva, která by mohla vést k velkým změnám ve vašem životě. A je dost pravděpodobné, že situace bude vyžadovat energii navíc, proto je tak důležité ji načerpat. Ale můžete být klidní, štěstí je na vaší straně, dopadne to dobře.

Lev

Klid vašich dnů nebude v nejbližší době ničím narušen. Tak plujte dál vpřed a raději se moc neohlížejte zpět. Truchlení nad tím, co bylo či mělo být jinak, je v tuhle chvíli pasé. Žijte tady a teď. Užívejte si všech milých lidí, které kolem sebe máte. Mají vás rádi a přátelské vztahy jsou pro vás mnohem důležitější, než si občas přiznáváte. Brzy vás čeká jedno závažné rozhodnutí, nebude lehké to rozseknout, ale pokud kromě rozumu zapojíte i srdce, odpověď se vyloupne sama. Jen ji neuspěchejte, tohle vás ovlivní na delší dobu, tak si dopřejte čas na rozmyšlenou.

Panna

Blýskání na lepší časy. Tak by se dal nazvat celý únor, který je právě před vámi. Mohlo by dojít i na splnění tajných přání, tak buďte opatrní v jejich vyslovování, vážně se může stát, že vyjde vše, po čem prahnete. Vidím tu i nějaký dárek od někoho, kdo vás má opravdu rád, by mohla být ta pověstná třešnička na dortu, která vás mile překvapí. Ruku v ruce s tím se ale dostaví i vaše vrozená netrpělivost, tu raději ubijte polštářem. Vše je, jak má být, a vyvíjí se podle přesně daného plánu. Uspěchat to nejde, proto zachovejte klid a nechte to na vesmíru. On ví, co dělat.

Váhy

No není to pohoda? Ve chvíli, kdy jste si přestali dělat starosti, jak vše dopadne, se vám nesmírně ulevilo. A všimli si toho i ostatní. Oceňují, že se najednou víc usmíváte a máte viditelně lepší náladu. A příští týdny by vám mohla vydržet. Vše totiž vyjde, tedy pokud zapomenete na staré křivdy a nenecháte se znovu vtáhnout do víru nepochopení a sebelitování. Soustřeďte se na vše dobré, co se se vám podařilo vybudovat, nevznášejte se na obláčku nadějí, které stejně nemají šanci. A bude líp!

Štír

Vám tedy jarní únava rozhodně nehrozí. Mnohem spíš přijdou vášně, které nebude snadné ukočírovat. Spaluje vás touha po něčem, co se zdá celkem nedostupné. Ale nemusí být. Jen tolik netlačte na pilu, většinou chcete všechno hned, ale to není pokaždé ta nejlepší taktika. Zkuste se trochu uvolnit a únor vás odmění příjemným překvapením. Vaše kariéra momentálně kapku stagnuje, ale na dohled je zlepšení, které ovšem bude vyžadovat vaši snahu. Bez té to nepůjde.

Střelec

Páni, vy ale máte tah na branku. Parádní vytrvalost, to se musí nechat. A proč by ne, když to funguje. Jste velký snílek, a smířit se s tím, že všechny ideály nejsou splnitelné, je těžké. Pokud se s tím ale dokážete smířit, významně se vám uleví a dodá vám to energii a elán pokračovat dál. Věnujte se sportu a snažte se být co nejvíce v přírodě, je dost pravděpodobné, že tam potkáte bytost, která vám je souzena, nebo u ní alespoň naleznete velké porozumění.

Kozoroh

Únor je sice měsíc zamilovaných, vám ale na nějakou romantiku moc času nezbude. A vlastně ani o ni moc nestojíte. Mnohem víc vás zajímá práce, která vám v posledních týdnech nabídla nečekané výzvy. A další ještě přijdou. Brilantní výkon vás vystřelí do kariérních nebes, tolik chvály jste už dlouho na svou píli a odhodlání neslyšeli. Zcela vám vynahradí i fakt, že pracujete víc, než byste možná chtěli a nemáte moc čas ani na sebe, ani na rodinu. Nevadí, oni vám to odpustí, mají vás rádi a podpoří vás.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související