I přes nepříznivé kritiky boří nový Sex ve městě sledovanost

foto: HBO Max

Tohle nikdo nečekal, nebo naopak ano? Přestože pokračování veleúspěšného seriálu Sex ve městě s názvem … A jak to bylo dál (And Just Like That), velká většina odborné kritiky shodilo ze stolu, Carrie Bradshaw a její kamarádky opět ohromily diváky.

Hned první díl A jak to bylo dál, který uvedla v prosinci HBO na svých platformách HBO GO a HBO Max, se stal na americkém trhu nejsledovanějším pilotním dílem seriálu v historii této streamovací služby. Přestože ho hned velká většina odborníků i diváků odsoudila, vyvolal takové diskuze, že se nešlo nedívat.

Seriál, kde se dnes už prošedivělé chichotající dámy ve věku 55+ nestydí mluvit o svém věku či menopauze, nalákal snad každého, kdo má televizi. Komerční triumf se tak dle očekávání dostavil a ve sledovanosti se seriál zařadil v USA do Top 10. Podobně uspěla seriálová novinka i na českém a slovenském trhu.

foto: HBO Max (2)

Co bude dál?

Tento triumf bude mít jistě vliv na plány ohledně pokračování, o kterém se začíná spekulovat. I když se po zhlédnutí posledního dílu mohlo zdát, že tím se příběh definitivně uzavřel, mluví se o tom, že by další pokračování mohlo být uvedeno v příštím roce. Oficiálně, ale zatím nikdo nic nepotvrdil. Prozatím stanice uvedla 7. února dokument, který mapuje vznik pokračování nového seriálu A jak to bylo dál …

A jak to bylo dál… 

Komedie / Drama / Romantický
USA, (2021–2022), 9 h 8 min (Minutáž: 41–60 min)

Tvůrci: Michael Patrick King, Darren Star
Režie: Michael Patrick King, Gillian Robespierre, Cynthia Nixon …
Předloha: Candace Bushnell (kniha)
Scénář: Rachna Fruchbom, Keli Goff, Julie Rottenberg, Elisa Zuritsky …

Hrají: Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon, Kristin Davis, Chris Noth, Sara Ramirez, John Corbett, Isaac Powell, Mario Cantone, David Eigenberg …

Seriál sleduje Carrie, Mirandu a Charlotte na jejich cestě do komplikované reality života a přátelství ve věku 30 let k ještě komplikovanější realitě života ve věku 50 let.

Bude se opakovat úspěch minulých let?

Aktuálně se čeká na přesná data, každopádně novinka má opravdu našlápnuto. A pokud se bude opakovat veleúspěch předchozích šesti sezon Sexu ve městě, kdy se dívalo okolo 12 milionů diváků v reálném čase a další stamiliony fanoušků vidělo 94 epizod v nesčetných reprízách, stanice HBO a jeho tvůrci si mohou mnout ruce. K tomu ještě bonusy v podobě filmů, které vynesly tři čtvrtě miliardy dolarů. Fanoušci se tak možná dočkají i třetího filmového zpracování.

zdroj: www.deadline.com


Od kdy je Sex ve městě smutný? Od teď!

foto: HBO Max

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související