„BILANCUJU svůj život,“ říká o narozeninách Ilona Csáková

Zpěvačka slaví padesátku, kterou by jí nikdo netipoval.
Ilona Csáková
foto: Lenka Hatašová

Se svým manželem Radkem Vonešem a dvěma syny žije oblíbená zpěvačka spokojeně ve vísce nedaleko Brna. A ke kulatým narozeninám, které oslavila 1. října si nadělila nejen pohodu, ale především nové album.

Jako sedmnáctiletá začínala Ilona Csáková v kapele Laura a její tygři, po čase se vydala na sólovou dráhu. S hity Proč mě nikdo nemá rád, Zavři oči, když se červenám či Amsterdam, se brzy zařadila mezi nejposlouchanější zpěvačky.

Nyní pro sebe a své fanoušky vydává nové album Jemně půl, které začala připravovat už v loňském roce. Vychází po dlouhých po 12 letech a většina písní je – jak sama říká – z Ilonina šuplíku. Obsahuje 14 různorodých písní, které vystihují styl její poslední tvorby. Ke spolupráci si přizvala nadějného a talentovaného hudebníka Igora Ochepovského, se kterým společně album i produkovala. Navázala také na předchozí spolupráci s textařkou, zpěvačkou a skladatelkou Patricií Fuxovou.

„Na svém albu bilancuji svoji kariéru i život. Nechala jsem se inspirovat a nést na vlně nostalgie a emocí, které považuji za jedny ze stěžejních, jež měly zásadní vliv na vznik tohoto unikátního a žánrově pestrého alba. Jsem autorkou 9 písní, jednu z nich, konkrétně píseň Na druhý břeh, jsem dokonce otextovala. Slovy, které vypovídají o mé bolesti ze ztráty milovaných a nejbližších, kteří moji rodinu v minulém roce navždy opustili,“ vyznává se Ilona Csáková http://www.csakova.cz/ a dodává, že se ze své bolesti musela doslova emočně vyzpívat a vypsat.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související