Jak na krásné selfie z pláže? Zkuste to jako Jennifer Aniston

foto: Pixabay

Cvak, cvak, sluší, posílám… Také prázdninová selfie podléhají módě a momentálně letí především přirozenost. I tak by ale měl mít váš pozdrav z pláže nějaký nápad. A kde se poučit lépe, než u hollywoodské star. Jennifer Aniston rozhodně ví, jak zaujmout.

Na konci července se 53letá kráska předvedla světu zcela bez make-upu, v totálně uvolněném plážovém stylu. A většina z jejích 40,6 milionu sledujících tleskala a nešetřila chválou. S rozpuštěnými vlasy, vyšisovanými od slunce, upravenými jen slanou vodou do uvolněných vln a slamákem na hlavě, jí to seklo náramně. A její věk by jí hádal jen málokdo. Důkaz, že přirozenost se opravdu vyplácí. Pokud si chcete podobné selfie udělat i vy, nabízíme pár rad, jak na to.

Selfie podle Aniston

Většina telefonů dnes fotí víc než dobře, což pro selfie nemusí být vždy výhoda. Ale při dodržení několika pravidel se vám to určitě povede. Na co se soustředit především?

Volba telefonu

Fotoaparáty jsou v dnešní době jednou z nejdůležitějších součástí chytrých telefonů. I z tohoto důvodu výrobci smartphonů začaly více spolupracovat se společnostmi jako je například Zeiss, Hasselblad či Leica. Takže čím chcete mít kvalitnější selfie, tím víc byste měli myslet i na výběr telefonu. Většina značek nabízí i volbu „portrét“, u které se dá nastavit i různé přisvícení nebo třeba černobílý režim, rozostřené pozadí a podobně. Tyhle funkce jsou pro hezká selfie důležité a rozhodně jejich tvorbu usnadňují.

Pozor na filtry

Většina vašich přátel moc dobře ví, jak ve skutečnosti vypadáte. A posílat jim fotku, na které máte vyzmizíkované snad úplně vše, včetně rysů obličeje, je dnes spíš k smíchu. Takže foťte raději vždy bez filtrů a případně fotku upravujte jen „ručně“. Často úplně stačí ubrat či přidat jas, kontrast, sytost či černý bod a obrázek hned dostane hloubku, aniž by působil trapně. Většina vestavěných filtrů je hrozně poznat, takže pokud chcete fotky přeci jen upravovat, naučte se to. Stačí si to párkrát vyzkoušet, trošku si s nastavením pohrát. Výsledek je rozhodně o dost přirozenější než filtry.

Správná strana

Nikdo z nás nemá absolutně souměrnou tvář, proto si vyzkoušejte, z které strany vám to sluší víc. A z té se pak vždycky zabírejte. Důležitý je samozřejmě i úhel. Pozor si dejte na podbradek, naopak vrásky kolem očí jsou sexy, takže se nebojte usmát.

Dobrý úhel a pozor na blesk

Věřte, že správný úhel je základ. Pokud budete telefon při focení držet co nejvíce od sebe ve sklonu shora dolů, budete vypadat mladší a štíhlejší. Kdo však neudrží telefon v tomto úhlu, je lepší využít selfie tyč. Navíc ideální je využívat místo blesku denní světlo, které je pro celkový dojem lichotivější. To platí i u přímého slunce. Pravé poledne je pro kvalitu selfie nejnevhodnější doba. Ideální je pozdní odpoledne či západ slunce. Lichotí nejen naší pleti, ale zároveň nemusíme do slunce tolik „mžourat“.

Pozadí

Co je vidět na fotce za vámi je nesmírně důležité, takže nepodceňovat. Rozhodně vám nemůže trčet z hlavy slunečník, lampa či cokoli dalšího. Za to se nebojte po stylu Aniston experimentovat s oříznutím tváře nebo aspoň posunutím obličeje ke kraji obrázku, aby vyniklo moře, hory či cokoli dalšího za vámi. Fotka pak působí mnohem stylověji.

Zdroj: www.glamour.comLíbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související