Jak vypadat mladší? 3 věci, které potřebujete

foto: Unsplash

Rad, jak vypadat lépe, existuje celá řada. Některé fungují, jiné méně. Pak jsou ale ty, které jsou stoprocentní. Proč? Protože je říkají lidé, kteří tomu opravdu rozumí. A skutečné ví, co nás činí mladší.

Co by každé ženě nad čtyřicet nemělo chybět v kosmetické taštičce? Zkušená make-up artistka Pauline Briscoe, která má za sebou spolupráci s předními módními magazíny jako je Vogue, Glamour, The Sunday Times Style magazíny a mnoha dalšími tvrdí, že v první řadě musíme udělat vše pro rozjasnění a prozáření pleti.

Vizuálně začíná pleť stárnout už někdy po třicítce. „V tomto období často ještě přetrvávají problémy s pozdní formou akné, pleť bývá často smíšená, se suššími a mastnějšími oblastmi. Po 40 pak dochází k tvorbě znatelnějších vrásek, zejména kolem očí, na čele a mezi obočím. V padesáti letech je pak pleť vlivem hormonálních změn často suchá, dehydratovaná. Ve větší míře se tvoří vrásky a záhyby v celém obličeji. Pokožka je povadlá, dochází k poklesu kontur a ztrátě objemu. Přibývají pigmentace, různé výrůstky na kůži nebo nerovnosti pleti,“ říká dermatoložka MUDr. Lucia Mansfeldová. A na to je třeba zareagovat výběrem správných pomocníků, kteří vás dokáží udržet viditelně mladší.

Tónovací hydratační krém s UV filtrem

„Čím jsme starší, tím více bychom měly dbát na dostatečnou hydrataci a vybírat si pouze lehké tónovací krémy,“ vysvětluje Pauline Briscoe. Ideální jsou přípravky, které v sobě spojují péči, rozjasnění a lehké krytí. Na pudry a hutné make-upy, raději úplně zapomeňte, “ doporučuje. K jejím oblíbeným patří Charlotte Tilbury’s Beautiful Skin Foundation, který obsahuje kyselinu hyaluronovou, kokosový extrakt a růži nebo The Body Shop’s Fresh Nude Foundation s vitamínem E a aloe vera. Tu, respektive čerstvou šťávu z jejích listů, ostatně doporučuje vizážistka používat co nejčastěji přímo na pleť. Nebo jako součást pleťových masek. Aloe vera má blahodárné účinky, hydratuje, vyhlazuje a rozjasňuje, takže se ji nebojte aplikovat jako první krok pod krém či sérum.Exfoliant

Pravidelné odstraňování odumřelých buněk, zjemňuje a vyhlazuje povrch pleti a zbavuje ji našedlého nádechu,“ vysvětluje Sally Moores expertka na přírodní krásu a zdraví z londýnského centra The Happy Sage „Stahuje póry a napomáhá stimulovat kolagen, který udržuje pokožku pružnou a mladší,“ dodává. Jemnou neagresivní exfoliaci je ideální zahrnou do běžné každodenní kosmetické rutiny. Používá se po vyčištění pleti, protože pomáhá dalším produktům s účinnými látkami jako je sérum nebo denní či noční krém lépe proniknout do pleti. Skvělé je například jemné vodové sérum s PHA, panthenolem a olejem z makadamových semínek od DR.JART+ .

Mnozí si myslí, že používat exfoliační přípravky je žádoucí jen pro mladší typy pleti, to ale expertka vyvrací. „Jak stárneme, přirozená obnova pokožky se zpomaluje, ale neexistuje žádná věková hranice, ve kterém byste měli přestat exfoliovat,“ říká. A co používat? Vhodné jsou moderní šetrné přípravky s přídavkem kyseliny mandlové nebo salicylové, které zbytečně nedrážní pleť. Přesto je vhodnější je používat na noc a ráno vždy ošetřit tvář krémem z UV filtrem.

Barevný balzám na rty

Zatímco úzké rty si podvědomě spojujeme se staršími lidmi, ty výrazné, hladké a symetricky vykrojené jsou – napříč všemi kulturami – symbolem smyslnosti, vřelosti, zdraví a mládí. Věkem se naše rty opravdu mírně zužují, takže je potřeba udělat vše pro jejich hladkost, plnost a lesk. Cvičte obličejovou jógu, používejte pravidelně peeling i masky na rty. Pokud máte některý z vyživujících balzámů vyzkoušený, naneste ho v silné vrstvě na rty a vklepejte prstem. Pokud si chcete trochu pohrát, ošetřete nejdříve spodní ret a mrněte do zrcadla. Zdá se plnější než ten horní? To není optický klam, jemné pokožka rtu se díky balzámu skutečně vypne, a proto působí plnější.

V kabelce pak noste výživný barevný balzám a používejte ho co nejčastěji. Vhodné jsou i oleje a lesky na rty, rozhodně se jich nebojte. Pro hezkou barvu rtů je důležité také prokrvení, proto si je navykněte během dne několikrát promnout, prudce proti sobě stisknout, povolit, stisknout… Opakujte alespoň pětkrát. A jak říká make-up artistka Pauline Briscoe: „Nikdy nezapomeňte na úsměv. Bez něho není vás vzhled nikdy kompletní.“ A navíc vám během zlomku vteřiny dokáže ubrat i deset let.

Zdroj: www.express.co.uk, healthline.com, www.shefinds.com,

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související