5 kroků pro rozjasněnou zářivou pleť

foto: Oliver Johnson

Ač se to zatím moc nezdá, jaro se kvapem blíží. A pokud mu chcete ukázat svou přívětivější tvář, není lepší cesta než se rozzářit. Tady a teď.

Angličtina má pro projasnění pleti krásný výraz glow (záře). Takže pokud na nějakém kosmetickém přípravku tohle slovíčko najdete, víte hned, s čím máte tu čest. Najít ho lze na sérech, krémech, make-upech i dalších líčidlech, jenže tak jednoduché, abychom ho použily a hned se můžeme pyšnit nádhernou prozářenou pletí, to přeci jen není. K té vás spolehlivě dovede následujících pět důležitých kroků.

Čištění

Vím, slyšela jste to už mockrát, ale pravidelné čištění pleti je opravdu základ. A odličovací mléka či vody nejsou pro každého. Pokud máte ve zvyku to trochu odbývat, pořiďte si čisticí pěnu nebo gel. Existují i ve variantách pro citlivou pleť, odlíčení je s nimi rychlé a důkladné. Dobré je použít i jemnou žínku a nebát se malinko přitlačit. Lépe se tak pročistí póry a odstraní odumřelé buňky. Další možností jsou speciální odličovače na bylinné bázi, které nebývají levné, ale účinkují skvěle. Nejdůležitější ze všeho je ale pravidelnost a důslednost.

Odličovací pěna na obličej a oči, Orlane, cena 1 350 Kč
Čisticí pěna, Institut Esthederm Osmoclean Pure Cleansing Foam,
cena 720 Kč
Čisticí balzám, Eve Lom, prodává Sephora, 20 ml, cena 530 Kč

Exfoliace

Pravidelné odstraňovaní odumřelých buněk je hlavní předpoklad projasnění pleti. Mizí tak našedlý nádech, pomáhá k odstranění stop po akné či pigmentových skvrnách a viditelně omlazuje. Jen je potřeba jej provádět jemně a s ohledem na typ pleti. Jednou s možností je klasický peeling, ale mnohem sofistikovanější jsou ty enzymatické na bázi kyselin – ovocných ale i dalších, které podporují rychlejší obnovu nejsvrchnějších vrstev kůže. Další možností je využití přípravků s retinolem, který navíc pomáhá i k odstranění drobných vrásek. Všechny způsoby jsou velmi účinné, jen je nesmíte kombinovat, to by byla pro pleť už příliš velká zátěž a mohla by reagovat podrážděním, zčervenáním a do budoucna i zvýšenou citlivostí. Všechny metody exfoliace je dobré provádět vždy na noc a ráno ošetřit tvář krémem s UV filtrem.

Enzymatický peeling, Porcelánová panenka, Havlíkova Apotéka, cena 322 Kč
Jemný peeling Milk & Peel Balm, Erborian, prodává Sephora, cena 650 Kč
Olejové sérum s retinolem, Smyssly, cena 1 020 Kč

Přípravky s vitaminem C

Pro projasnění pleti je vitamin C zcela zásadní. Působí protizánětlivě a je velmi silným antioxidantem, který pleť zjemňuje, regeneruje a zvyšuje hladinu kolagenu, čímž obnovuje i její pružnost. Sjednocuje barevný tón pokožky a pomáhá hojit stopy po akné. Používejte nejlépe ráno na dobře očištěnou pleť.

Krémová maska Vitamín C, Havlíkova Apotéka, cena 268 Kč
EUCERIN HYALURON-FILLER Vitamin C Booster 3x8ml, cena 1 009 Kč
Sérum Banana Bright Vitamin C, Olehenriksen, Sephora, cena 1 570 Kč

Projasnění díky olejům

Pokud chcete, aby vaše pleť působila svěže, mladistvě a obnovila se i její hutnost, zkuste si zvyknout na oleje. Jsou pro ni požehnáním a v současné době existuje i hodně druhý, která můžete používat i na den pod make-up. Každý typ pleti reaguje jinak, ale na noc snese oleje každý, na den je třeba to zkusit, ale není nutné se toho bát. I mastnější typy mohou oleje zkusit, například moringový nebo arganový hojí i akné. A pokud je zkusíte pod make-up budete příjemně překvapená, že se nedrolí a působí velmi přirozeně. Navíc tvář je hezky rozjasněná a působí, jako byste spala 12 hodin v kuse.

C.E.O. Vitamin C Turmeric Face Oil, Sephora, cena 1 120 Kč
Dr. Feelgood Raw olej ze semen japonské kamélie, cena 236 Kč

Make-upy a rozjasňovače

Báze pro rozjasnění jsou tím nejlepším podkladem pro líčení. Pečlivě je rozetřete po celém obličeji i krku. Pokud máte bezproblémovou pleť a chcete působit co nejvíc přirozeně, už ani nemusíte používat make-up. Další možností je smíchat bázi s make-upem 1:1 a rozetřít. Nebo si poměr uzpůsobit, podle toho, jak silné krytí potřebujete. Dalším skvělým pomocníkem pro projasnění tváře jsou rozjasňovače. Ať už použijete tekutý, sypký či tuhý, pamatujte, že patří na všechna vyvýšená místa obličeje. Tedy lícní kosti, pod obočí na hřbet nosu a malinko doprostřed horního rtu.

Touche Éclat Blur Primer, zjemňující korekční báze, Yves Saint Laurent, cena 1 200 Kč
Rozjasňovač L´Oréal Paris pro každý podtón pleti, cena 370 Kč

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související