Nejslušivější účes všech dob: Hladké a lesklé vlasy. Jak jich docílit?

foto: Unsplash

Ať už si zvolíte délku pod uši, ke krku či pod ramena, jsou hladké a lesklé vlasy tou nejlepší volbou, která sluší všem. Omlazují a také vypadají skvěle na fotkách.

Většina celebrit už to pochopila. Pokud chtějí, aby jim to na fotkách v médiích i na sociálních sítích slušelo, volí polodlouhé, do hladka vyfoukané účesy, které září zdravím.  Khloé Kardashian, Zendaya, Kaia Gerber, Mindy Kaling, Zoey… Je tak snadné je napodobit. „Vtip je v tom, že vlasy musí být sestříhané tak, aby kolem tváře působily bohatým dojmem, rámovaly tvář a byl jim dopřán pohyb. Pak sluší každé ženě, bez ohledu na věk, délku či barvu vlasů,“ vysvětlil pro magazín Glamour uznávaný kadeřník Marc Mena.

Hrátky s ofinou a objemem

Vlasy ovšem nemusí být ani zdaleka sestříhané na jednu délku, i když klasický bob bude asi už jednou provždy nesmrtelný. Kadeřník Mena radí vlasy podél obličeje postupně sestříhat a podle nálady si prameny někdy natočit směrem ven, jindy zase podtočit dolů. Důležité ale je dodat jim objem i v horních partiích. Toho docílíte tak, že vlasy po umytí vysušíte ručníkem, ošetříte sprejem pro texturu (doporučuje Oribe Dry Texturizing Spray). Použít můžete i objemovou mlhu Moroccanoil nebo pěnu pro objem vlasů Bumble and Bumble. Pak vyfoukáte vlasy přes velký kulatý kartáč do hladka a ihned po širokých pramenech natočíte na velké natáčky a necháte je tak odpočinout. To je krásně nadzdvihne u kořínků.

Kartáč na foukání volte z přírodních štětin a při fénování ho protáčejte v ruce. To vlasy krásně uhladí a podpoří jejich lesk. Proud vzduchu při fénování by měl být spíše chladnější, vlasy to mají raději. Velký pozor si dejte na žehličky. Sice vlasy hezky uhlazují, ale také jim zrovna neprospívají. Proto je používejte spíše zřídka, určitě ne denně. A kdykoli můžete, nechte vlasy volně na vzduchu uschnout.

Hladké a lesklé vlasy může mít každá z nás

Základem jsou samozřejmě zdravé vlasy. Snažte se tedy o ně starat co nejlépe. Nezbytné jsou šetrné šampony i kondicionéry, které jsou určené přesně pro váš typ vlasů. Kondicionér nanášejte vždy jen do délek, nikdy ne přímo ke kořínkům. A klidně nechte působit několik minut.

Pravidelně si každý týden dávejte masku na vlasy, třeba připravenou z domácích zdrojů – například žloutek s olivovým olejem a avokádem nebo kokosový olej. Ten stačí trochu rozehřát v dlaních, nanést na vlasy a nechat působit dvě tři hodiny. Pak vlasy umyjte běžným způsobem a nechte volně uschnout. Barvy na vlasy sice dodávají také lesk, ale po více umytích zanechávají vlasy často trochu matné. Proto kadeřníci doporučují dávat spíše přeliv, vlasy jsou po něm lesklejší. To samozřejmě funguje v případě, že nepotřebujete ještě skrývat šediny. Pokud ano, poraďte se, zda pro vás nebude lepší varianta dát barvu jen ke kořínkům a do délek právě přeliv.

Využít samozřejmě můžete i některý z velké nabídky kosmetických přípravků pro zářivý lesk. Například super lehkou dokončovací mlhu od Color Wow, hydratační sérum 100% Squalane Derived From The Ordinary nebo pečující olej Honey Infused Hair Oil Gisou.

Zdroj: www.glamour.com, www.healthline.com, www.thecut.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související