Trendy barvy podle kadeřníků celebrit: Medová, karamelová a jantarová

foto: Cinemax

Tak už to tak vypadá, že letos na podzim asi všichni zrezneme. Trend je neúprosný a jediné, co nás může hřát u srdce, že všechny teplé podzimní barvy dokáží ubrat léta a lichotí každé pleti. Jen se to musí vzít za správný konec.

Začala už s tím Madonna, když nedávno na newyorský týden módy nakráčela s prodlouženými vlasy ve svítivě zrzavém odstínu. A byl z toho poprask. Od té doby se všechny známé tváře předhánějí, kdo se ukáže v novém odstínu. Dlouho tu nebyl tak jasně vymezený trend. Kdo chce být letos in, volí teplé barvy s nádechem do čokoládové, zlatavé i kaštanové. V kurzu jsou samozřejmě i pramínky, ale mnohem víc šik je zářivá hlava jako pomeranč. A pokud ji navíc spojíte s ofinou, máte tu ten nejvíc cool účes ze všech.

zdroj: Netflix (3), Cinemax (1), Momentum Pictures (1), Prime Video (1)

Lesk a zrádná ofina

„Pokud jde o barvy, myslím, že letos uvidíme více červené, protože většina lidí chce teplejší efekt, který by odpovídal ročnímu období. Ztlumit tak můžete svou blond, dopřát si více karmínových tónů či karamelově hnědou, která skvěle odpovídá náladě sezóny, “ říká kadeřník celebrit Max Andreas . „A chcete-li si udržet tu skvělou záři, kterou s novou barvou vlasů získáte, nezapomeňte si po prvním umytí po barvení dopřát masku na vlasy, abyste lesk ve vlasech „uzamkli“, radí zkušený odborník na vlasy.

Pokud stále váháte, zda je dobrý nápad přejít v této sezóně na nový teplý odstín, pak je měděná barva vlasů Julianne Moore (61) tou správnou inspirací, kterou potřebujete. Na svůj věk vypadá fantasticky a zářivá barva jejích vlasů na tom má lví podíl. Výrazně teplejší odstín zvolila i Lily Collins při natáčení 3. série oblíbeného seriálu Emily v Paříži se navíc ukázala s již zmíněnou ofinou, silně připomínají náladu 70. let. Že tenhle trend není pro každého, jsme se mohli přesvědčit při nedávné proměně Báry Basikové, která se ukázala s účesem připomínajícím špatně vybranou paruku a výsledek byl velmi rozpačitý. Pokud ale požádáte svého kadeřníka o změnu střihu s tím, že potřebujete větší odvaz, ofina je určitě tou správnou volbou. Jen musí ladit k vašemu typu obličeje.

Příklady táhnou

„Velkým trendem, který v podzimních měsících určitě uvidíme, jsou bohaté medové odstíny, sametově čokoládové a karamelové s důrazem na lesk,“ říká Dom Seeley, kreativní ředitel společnosti ColorWow. „Pryč jsou dny kompaktních brunetek nebo blondýnek – na podzim očekávejte více jantarově a bronzově hnědé, jak jsme to viděli nedávno u Beyoncé. Její vlasy září množstvím bohatých teplých hnědých i zlatavých odstínů a působí to hodně sexy.

Totéž platí pro Hailey Bieber. „Kdysi jednoznačná blondýnka, se rozhodla pro uvolněnější pojetí svého charakteristicky chladného odstínu vlasů. Nechala si zharmonizovat svou přirozenou barvu a zmírnila světlé melíry na jemně karamelový odstín. Je to skvělý způsob, jak zůstat věrný své přirozenosti, ale přidat ten nádech tepla, který oživí a projiskří barvu vlasů, „dodává Dom. „Navíc tyhle teplé světle hnědé a zlaté odstíny jdou velmi dobře ke všem tónům pleti. Dodávají vlasům mnohem zdravější vzhled a také jas,“ říká kadeřník.

A kadeřnice celebrit  Danielle Priano s ní souhlasí. „Brunetky s karamelovým balayage v koncích zdůrazní svůj objem vlasů,“ říká. „Popřemýšlejte o teplých odstínech hnědé, ale s různými nuancemi.“ Profesionální kolorista Chris Weber předpovídá podobný trend. „Letošní podzim bude o teplých tónech, jako je medový, zlatý, karamelový a kaštanový,“ vysvětluje. A Andrew Fitzsimons, který pracuje s Khloe Kardashian a Jennifer Lopez, je také na jejich straně. „Opravdu se mi líbí tmavší tóny blond vlasů, protože je to dokonalý přechod od světlých vlasů k trochu tmavším. A souzní se změnou ročního období. Nedávno jsem spolupracoval s JLo, která si vybrala tento typ barvy a myslím, že to bude velký trend pro tento podzim.“

Zdroj: /www.whowhatwear.co.uk, www.glamourmagazine.co.uk

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související